23 אפריל 2019

גן יבנה no image

09 אוג' 2012 | טל שמש

0

מועצת גן יבנה יוצאת במבצע לעיקור וסירוס חתולי רחוב

המועצה המקומית ן יבנה פנתה לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות בבקשה לאשר תקציב מיוחד בן 100 אלף שקלים לצורך מבצע עיקור וסירוס חתולים חסרי בית . המבצע יתקיים בחודשים הקרובים על ידי המועצה.

 במסגרת המבצע יילכדו החתולים חסרי הבית ויועברו למרפאת עיקורים. לאחר העיקור או הסירוס יסומנו על ידי קיטום האוזן, יחוסנו כנגד כלבת ויוחזרו בתום ההתאוששות מהניתוח אל המקום בו נלכדו.

כאמור, המבצע ימומן על ידי המועצה המקומית גן יבנה בשיתוף השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות וישלב שיתוף פעולה קהילתי בין השירות הווטרינרי הרשותי לבין תושבים מתנדבים המאכילים חתולים חסרי בית באורח קבע.

עיקר שיתוף הפעולה הנדרש מהתושבים המאכילים חתולים חסרי בית הוא לפנות אל השירות הווטרינרי הרשותי אשר ירשום את פרטיהם ויעביר אליהם טופס למילוי פרטים מדויקים לגבי כל החתולים בסביבתם המיועדים לעבור עיקור או סירוס.

 השירות הווטרינרי הרשותי יתאם את פעולות איתור החתולים חסרי הבית המיועדים לעבור עיקור וסירוס, את נושא רישום התושבים מאכילי החתולים, ואת הקשר מול החברה שתבצע את העיקורים במרפאת העיקורים.

 תושבים המאכילים חתולים חסרי בית (חתולי רחוב) מתבקשים ליצור קשר עם השירות הווטרינרי הרשותי בדואר אלקטרוני שכתובתו: vet.gy@g.co.il או בטלפון שמספרו: 08-6225501.

ד"ר יעקב איבגי, הרופא הווטרינר הרשותי בגן יבנה מדגיש, כי המבצע מיועד אך ורק לחתולים חסרי בית ולא לחתולים ביתיים: "אני ממליץ לבעלי חתולי בית לסמנם בקולר בצבע בולט או למנוע את יציאתם מתחום הבית בחודשים הקרובים למניעת לכידתם המיותרת".

 ראש המועצה דרור אהרון, אשר קידם את המיזם וזכה לברכת הדרך של הנהלת המועצה באישור התקציב המשלים מציין: "אני מעריך שהמבצע יהווה פריצת דרך לחיים משותפים והרמוניים לכלל המשתמשים בשטח האורבאני של גן יבנה, הן לאוכלוסיית חתולי הרחוב ביישוב ויתר בעלי החיים, וכמובן לתושבים".

תגובותהתגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑