24 אוגוסט 2019

דעות קפלן-חולצה-לבנה

16 ספט' 2012 | ראובן קפלן

0

גם אתם מריחים את הריח הזה? ריח הבחירות?

בעוד שנה וחודש יתקיימו הבחירות לעיריית אשדוד. לאחר כמה סנוניות בתקשורת על כאלה שהכריזו על מועמדותם לבחירות, בישיבת המועצה האחרונה אווירת הבחירות כבר הייתה באוויר, מה זה באוויר, בריאות.

ראשות העיר? מדברים על לסרי, צילקר, כצנלסון, גלבר, בן לולו והשפן התורן : הפרופסור, הקצין הבכיר, תמיד את פיגורה כזאת באופק. לפעמים היא נשארת באופק.  נכון לעכשיו אני מאמין שצילקר לא ירוץ לראשות. כצנלסון נראה שירוץ, השאלה באיזו קונסטלציה. נראה לי שבן לולו לא יציג מועמדותו לראשות. נשארנו עם לסרי, כצנלסון וגלבר. זה נכון לעכשיו כמובן כי בפוליטיקה כמו בכדורגל, משחקים משבת לשבת. עוד חצי שנה התמונה לגבי המועמדים לראשות העיר תתבהר. אז נדע אם לסרי לוקח בהליכה או שיהיה מאבק עיקש. אחת ההשערות היא חיבור בין צילקר לכצנלסון ברשימה אחת לראשות.  נחיה ונראה.

לגבי הרכב מועצת העיר תמיד מדברים על הגוש הרוסי, הגוש החרדי ושאר העולם. זו השאלה זה מה שעלתה בשתי הקדנציות  האחרונות כשתמיד עולה השאלה מה יהיה הרכבה של הקואליציה. שאלה ראשונה: כמה יצביעו לשתי הרשימות הרוסיות, זו של גרשוב וזו של גיטרמן. נראה כי גיטרמן לאחר שזכה רק בשני מנדטים מול ה-5 של גרשוב אבל בזכות חשיבה אסטרטגית טרום בחירות נכונה החליט לתמוך בלסרי לראשות העיר. גרשוב שילם מחיר כבד כשנשאר נאמן לצילקר. בתום הקדנציה כשמאחורי גיטרמן 4 שנים כמ"מ של לסרי, הפעם גיטרמן יכול להתחזק במנדט שלישי.

בקשר לחרדים מצד אחד עקב הריבוי הטבעי, טבעי שכוחם יגדל במועצת העיר הבאה. יחד עם זאת מעניין לראות איך ישפיע הסכסוך המתוקשר של החרדים הספרדים של מורדי ש"ס בכנפו והמעצר של עמרם כנפו. האם חלק מהמצביעים יעזבו את ש"ס? האם אריה דרעי יריץ רשימה מקומית שתתחרה בש"ס? ימים יגידו.

ברביעיית לסרי במועצת העיר רק קולם של שלושה נשמע:  לסרי, עו"ד כנפו ופרנקל מהחינוך. הרביעית? מי זוכר? השאלה מה יהיה הרכב הרשימה של לסרי בבחירות הקרובות כי גם אם יזכה בראשות, אם תהיה לו מפלגה של שני מנדטים תהיה לו קדנציה קשה, כמובן במידה ויזכה בראשות.

מעניין מה יהיה בסביבת הרשימה של צילקר. האם הוא ירוץ? האם גלבר תרוץ ברשימה עצמאית? האם ללוש יחבור ללסרי? בכל מיקרה נראה שהשלושה כבר לא ירוצו ביחד והפיצול עלול לעלות להם ביוקר (ראו מקרה לחמני, גל).

בקשר לליכוד שזכה בקדנציה האחרונה בשני מנדטים מעניין מה יקרה עם ליאון בן לולו כאשר גיטרמן הוא יו"ר סניף הליכוד.  האם גיטרמן ירוץ במסגרת הליכוד ואז בן לולו יהיה בחוץ? האם אבירם עמר בראשות הוועד יכול להציל את בן לולו  לאחר המפלות האחרונות? אני מהמר על היעלמותם של מאיר אלבז וליאון בן לולו מהמפה הפוליטית. הימור מסוכן לאור העובדה שיש עוד שנה עד הבחירות.

משה בוטרשווילי הנציג הגיאורגי שכמעט זכה בשני מנדטים בבחירות הקודמות ישיג כנראה את המנדט השני לאור פעילותו הענפה למען העדה. הרעש שעושה בן בדרי ממוניות העיר לא יתורגם לדעתי למנדט גיואורגי נוסף. עו"ד גבאי בראשות ת הגימלאים יכול להמשיך לקדנציה נוספת.  דרעי כבר לא ירוץ.

הפתעת הבחירות תהיה לדעתי רשימת צעירים, אם תקום. הפעם האחרונה שהייתה רשימה כזאת היא זכתה בשלושה מנדטים (בן זקן, בן שמחון, אטיאס). חלק מהתושבים רוצים לראות כוחות חדשים במועצת העיר ודווקא רשימה של צעירים ישרים ונקיי כפיים יכולה להוות אופציה טובה בשבילם.  כמות המנדטים תלויה בתשובה לשאלה האם יוצאי חבר העמים יצביעו עבור רשימה כזאת? האם חלק מהחרדים בעיקר של ש"ס יחברו לרשימה כזאת?

אבל כרגיל שאלת השאלות תהיה שיעור ההצבעה. שיעור הצבעה נמוך יחזק את החרדים ואת הרוסים. שיעור הצבעה גבוה יחזק את האחרים.

תגובות

תגיות: , , , , , , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑