19 אוגוסט 2017

דעות משטרה. ניידת620

13 מאי 2015 | שמעון יעקבי

0

מונולוג של שוטר

אנו הזרוע של החוק. עלינו מוטלת החובה לאכוף את הציות לחוק, וכל מה שאנו עושים, זה לודא שהציבור נוהג לפי החוק. למי שיש בעיה עם החוק שיפנה למחוקק.

החוקים נועדו לאפשר חיים תקינים ומי שמפר אותם פוגע בתקינות החיים. לאזרח הקטן אין יכולת לצאת נגד מפירי חוק בריונים הפוגעים בשלוותו או בבטחונו ולכן הוא פונה אלינו ושם מבטחו בנו, בתקווה שמאיתנו תגיע ישועתו.
מפירי החוק שמים פס על החוק. הם אינם צייתנים. הם בריונים, אנוכיים, חצופים. וכשאנו מגיעים אליהם לאכוף את החוק – הם מזלזלים, מעליבים, יורקים, מנבלים, מתריסים ומוחים על התערבותנו. מה צריך לעשות אם פניה בטוב לא עוזרת? לכן לא מן הנמנע שעולה הצורך לאכוף את החוק בכוח.
לחוק יש שיניים. ואנו יכולים ורשאים להשתמש בכוח. כוח סביר.
לא בא לנו להשתמש בכוח. לא רוצים לנגוע בכל מיני חלאות אדם, ביריונים, סבואים, גסי רוח, ברברים, נעדרי תרבות וחסרי דרך ארץ. אנו סומכים על המדים שייצרו הרתעה, ציות וכבוד לחוק. אנו מצפים למשמעת מצד הציבור החוטא. אנו מצפים להקשבה ושואפים להפסקת הפרת החוק. אנו שונאים עימותים ומתנגדים לאלימות. אנו נרתעים מניהול קרבות רחוב.
תקשיבו לנו בפעם הראשונה ואל תתחכמו. פנינו אליכם כי שלחו אותנו. מישהוא התלונן עליכם. הפרעתם, הטרדתם, לכלכתם, זיהמתם, התבהמתם – חדלו לכם. חדלו כי זה מפריע, מכעיס, מתסכל ומגעיל את הציבור הנורמטיבי, לכן הוא מתלונן ואנו חייבים לעזור לו.
אנו שליחי הציבור לטובת הציבור. אנו לא מכירים אתכם פורעי החוק, אין לנו דבר וחצי דבר עמכם מלבד רצוננו כי תשמרו על החוק. וכשאנו פונים ומבקשים באדיבות להפסיק את המטרדים שלכם, תבקשו סליחה ותצייתו. זה הכל!
תחת זאת הפכתם כפויי טובה, מחפשים את השליח, מתגרים ומצלמים את הפן האלים של האכיפה מבלי להראות מה קדם לו. מוציאים דיבתנו רעה אף כי אנו פועלים לטובתכם, ביום ובלילה, קיץ וחורף, בימי חול, שבתות וחגים.
פעמים רבות אנו מסכנים חיינו כדי לעזור ולסייע לכם. אנו תמיד בחזית. סופגים הכל, עלבונות, גידופים, קריאות חמס, ניבולי פה ומה לא. הכל חוץ מפרגון והכרת תודה, ועם כל אלה אנו מתמודדים יום יום. סופגים הכל, מפנימים וממשיכים הלאה, להגן ולשמור על שלום הציבור וביטחונו. זה המודוס שלנו וזו תכליתנו מתחילת המשמרת ועד סופה ואף מעבר לכך. תמיד מוכנים לעזור ולסייע, בלב מסור ובנפש חפצה.
אנו מתעבים עוול הנגרם לאזרח חסר הישע ומסייעים לכל מי שמבקש. אנו חומת המגן של האזרח הקטן ולכן חובה עלינו להיות חומה בצורה. ואם תבקעו את החומה הזו – אתם תצאו הניזוקים.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑