26 מאי 2019

דעות קפלן-חולצה-לבנה

17 יולי 2014 | ראובן קפלן

0

ניצול הזדמנויות במבצע צוק איתן

כשהמחבלים חטפו את שלושת הנערים, צה"ל ניצל את ההזדמנות כדי לעצור עשרות משוחררי עסקת גלעד שליט.
עכשיו הגיעה ההזדמנות להיכנס בצורה מוגבלת לשטח של שני קילומטרים מהקו הירוק כדי חהשמיד את כל המינהרות המגיעות לישראל.
תארו לעצמכם מה היה קורה עם המחבלים היו חודרים לקיבוץ סופה, רוצים עשרות תושבים ואפילו חוטפים כמה מהם? זה מה שהחמאס תכנון 6 שעות לפני הפסקת האש להפוגה כדי שהפלסטינים יוכלו להצטייד בתרופות ומזון. זה מעבר לציניות, זו נבזות: שוב מנצלים סיבות הומניטריות כדי לרצוח ולחטוף.

ניצול הזדמנות זה גם דאוג לכך שבכל הסכם הפסקת אש יתבצע בלוח זמנים מסודר, פירוז הטילים והמשגרים שבידי החמאס והארגונים השונים.
החמאס טוען על פי התקשורת כי מדובר במלחמה כלכלית. אין בעיה: נפתח את המעברים אבל בתנאי אחד: שיפוצצו את כל המינהרות (כי אם יש מעברים אין צורך במינהרות 'כלכליות'). ואם רוצים בטון וברזל כדי לשקם את עזה , צריך פיקוח בינלאומי של האו"ם שימנע מהברזל להפוך למשגר או רקטה ומהבטון להפוך למנהרה.
ניצול ההזדמנות עם פעילות מצומצמת, תראה ב'הזדמנות' זו גם למחבלים, לאויבינו ולעם שלנו שהצבא שלנו אינו חושש מפעילות רגלית. כמובן שיש לדאוג שהיא תהיה מצומצמת ומלווה בכוחות מהאוויר כדי לדאוג שיהיו כמה שפחות נפגעים.
הזדמנות נוספת היא ניצול האווירה בעזה לצורך הכנת קמפיין נגד מנהיגי החמאס והזרוע הצבאית שבכל פעם מחדש מפקירים את העם שלהם ויורדים למנהרות עד יעבור זעם.

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑