20 אוגוסט 2017

חדשות עוד-גיל-הראל620

23 יולי 2017 | ריכוז כתבים

0

ביהמ"ש: חברת ביטוח תשלם מעל לחצי מיליון ₪ לעובדת שירות לקוחות עבור אובדן כושר עבודה

תושבת אשדוד בת 50 שהועסקה בשירות לקוחות באחת החברות באשדוד,  תקבל פיצוי של 525 אלף שקלים מחברת הביטוח הראל בגין אובדן כושר עבודה. על פי התביעה שהגישה לבית משפט השלום באשדוד באמצעות באי כוחה עורכי הדין ניצן וגיל הראל, עולה כי העובדת החלה לסבול בשלב מסוים מחרדה ודיכאון,  הפרעה בבלוטת התריס, ירידה דרסטית בשמיעה ובראיה בגין גלוקמיה וגם מבעיות אורתופדיות בצוואר ובכתפיים.

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה לה נכות לצמיתות בשיעור של כ-70 אחוזים ופסקה לה קצבת נכות של כ-2700 שקלים, אך חברת הביטוח הראל בה הייתה מבוטחת בפוליסה על  אובדן כושר עבודה, התכחשה לפוליסה וסירבה לתת לה הפיצוי המגיע לה.

עורכי הין ניצן וגיל הראל טענו בתביעה כי לאור שיעור הנכות הגבוה, התובעת נמצאת למעשה באי כושר עבודה מלא, איבדה את יכולתה להשתכר  ובהתאם להמלצת רופאיה אין היא יכולה לחזור לעבודתה. לכן היא עומדת בתנאי הפוליסה של אובדן כושר עבודה מלא. לטענתם, על פי תנאי הפוליסה ולאור שכרה, היא זכאית לפיצוי חודשי של כ-6500 שקלים (כ-75 אחוזים משכרה הממוצע).

חברת הביטוח הראל ביקשה לדחות התביעה על הסף ולחייב התובעת בהוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין. בין היתר בטענה כי  חברת הביטוח שילמה לה בעבר  ומשך כחצי שנה עבור אובדן חלקי של כושר העבודה. מאז לטענתה, התובעת לא ביקשה פיצוי נוסף בגין הפוליסה ולכן היא גוררת ללא סיבה את חברת הביטוח לבית המשפט.

לאחר הגשת התביעה, חברת הראל הגיעה להסכם פשרה עם באי כוחה של העובדת, עורכי הדין ניצן וגיל הראל לפיו חברת הביטוח תשלם פיצוי של 525 אלף ₪,  מהם כ-400 אלף ₪ בגין תגמולי ביטוח עבור אובדן כושר עבודה וכ-50 אלף שקלים עבור החזרי פרמיות. כל הפיצוי  יועבר בימים אלה באמצעות העברה בנקאית בפעימה אחת. חשוב לציין כי פיצוי זה מתווסף לקצבה חודשית על סך כ-2700 שקלים לחודש שהעובדת מקבלת מהביטוח הלאומי.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑