25 יוני 2019

חדשות שיוף-נגר620

18 ספט' 2016 | ריכוז כתבים

0

בית הדין קבע: הבוס עלב בנגר וגרם לו לאירוע מוחי

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע פסק כי אירוע מוחי של נגר מאשדוד נגרם לאחר שהמנכ"ל העליב אותו תוך שהוא אומר לו: "תעוף מהמשרד שלי, אני לא יודע איך קיבלו אותך, אני לא יודע איך אני מחזיק אותך, אתה לא שווה בעבודה, אתה לא עושה כלום".

כך עולה מפסק דין  שניתן בשבוע שעבר בעקבות תביעה שהגיש העובד, מ', בן 52, תושב אשדוד, באמצעות עורכי הדין ניצן וגיל הראל נגד המוסד לביטוח לאומי.

הנגר הועסק בחברת עיצובים ובחודש אוקטובר 2014 הוא פנה  למנכ"ל על מנת להעביר לו אישורי מחלה. בתגובה המנכ"ל נזף בו בשל היעדרויותיו התכופות והביע את אי שביעות רצונו מתפקודו כעובד.

העובד טען כי מיד לאחר דברי המנכ"ל, הוא החל לסבול מחוסר תחושה ביד שמאל ומהרדמויות. לאחר מנוחה של שעה הוא חזר לעבוד, כשהוא סובל לדבריו מחוסר תחושה בידו השמאלית. כמה ימים אחר כך פניו התעוותו ובקופת חולים פינו אותו באמבולנס לבית החולים שם אובחן כי עבר אירוע מוחי. לטענתו במהלך השיחה ובסיומה "הייתי בהלם ובשוק מוחלט מצורת הדיבור של  המנכ"ל. לא צפיתי לתגובה כה פוגענית ומעליבה".

באי כוחו עורכי הדין ניצן וגיל הראל טענו בבית המשפט כי יש להכיר באירוע כפגיעה בעבודה שכן מדובר באירוע שקרה עקב העבודה ובזמן העבודה ולכן מדובר בתאונת עבודה.

ד"ר ארנון קרני שמונה כמומחה רפואי מטעם בית המשפט לא הצליח לקבוע חד משמעית כי לעובד אכן נגרם אירוע מוחי, אך קבע כי מדובר בחשד לאירוע מוחי שקשור לעבודה ואילולא האירוע החריג בעבודה האירוע המוחי היה נדחה בכחצי שנה.

השופט אילן סופר, סגן הנשיאה של בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, דחה את בקשת הביטוח הלאומי להציג שאלות למומחה שמינה בית המשפט. השופט פסק כי יש להכיר בוויכוח המעליב כפגיעה בעבודה, שגרמה לאירוע המוחי.

בעקבות פסק הדין הנגר יתייצב לוועדה רפואית שתקבע את דרגת נכותו ואת הפיצוי או הקצבה המגיעים לו בגין התאונה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑