15 אוקטובר 2019

חדשות בן-גוזי620

06 ינו' 2013 | ריכוז כתבים

0

בן גוזי, רוז'ה זפרני וחי נחמיאס לא הסכימו לעסקת הטיעון

מנהל אגף החופים בעירייה ויו"ר ועד העובדים עד לאחרונה מאיר בן גוזי, רוז'ה זפרני, מנהל מגרשי הכדורגל של העירייה בעבר וחי נחמיאס, בעל סוכנות רכב לא הסכימו להסדר הטיעון נגד הנאשמים בארגון הפשיעה של ארמו מיארה. דיוני ההוכחות של השלושה יימשכו ביום שלישי הקרוב.

על ארמו מיארה שהודה במסגרת עסקת הטיעון שהוא עמד בראש ארגון פשיעה, ייגזרו שש שנות מאסר בניכוי 10 החודשים שישב במעצר. כך סוכם היום בדיון שבבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

ששת חברי ארגון הפשיעה שפעלו בעיר אשדוד שבראשו עמד ארמו מיארה הודו היום והורשעו בבית משפט המחוזי בב"ש במסגרת הסדר טיעון בעבירות של עמידה בראש ארגון פשיעה (ארמו מיארה), פעילות בארגון פשיעה (בבר מיארה, אלי נחמיאס, חיים חזות, לאון קרוטשה) סחיטה באיומים במסגרת ארגון פשיעה, ארגון הימורים במסגרת ארגון פשיעה, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון במסגרת ארגון פשיעה ועוד.

במסגרת ההסדר, יוטלו על ארמונד מיארה,  6 שנות מאסר בפועל מיום מעצרו, מאסר על תנאי בעבירות בהן הורשע, וכן קנס/חילוט בסך שלושה מיליון ו-250 אלף ₪,  שיחולק בין הששה בחלוקה שטרם נחשפה. הנאשמים הודו בהשתלטות עבריינית על מכרזי הפעלת שירותים בחופי העיר אשדוד, הסתייעות בעובדי ציבור לשימוש לרעה במעמדם ובסמכויותיהם כדי לקדם את פעילותו הפלילית של הארגון. עובדי הציבור בהם מדובר הם ליאור מיארה, רוז'ה זפרני ומאיר בן גוזי.

בעניינם של שאר הנאשמים, יוטלו על הנאשמים עונשים בין 10 ל-20 חודשי מאסר בפועל.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן שהוגש ע"י עו"ד עמיחי חביביאן מפרקליטות מחוז דרום, בו הודו כאמור הנאשמים, הם חברו יחדיו למטרות פליליות, שכללו, בין היתר, ביצוע עבירות של החזקת מקומות למשחקים אסורים וארגון הימורים באשדוד ובבית שמש, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה ועבירות מס, סחיטה בכוח ובאיומים של מהמרים ושחקני משחקים אסורים, וכן של בעלי עסקים בעיר אשדוד על מנת להניעם לשלם לארגון סכומי כסף.

הארגון פתח והפעיל לאורך שנים חשבונות קש על מנת להסוות את הקשר בין החשבונות והכספים באותם חשבונות לבין הארגון ופעילותו האסורה, וכן את היקפה של פעילות זו.

בראש הארגון עמד ארמונד מיארה, אשר ניהל את הארגון, הנחה את הכפופים לו, כיוון את פעולותיהם ופיקח עליהם. מיארה הוביל את השתלטותו העבריינית של ארגון הפשיעה על עסקי מתן השירותים בחופי הרחצה בעיר אשדוד, וזאת תוך ניצול קשריו הפסולים עם עובדי העירייה, תוך שימוש באנשי קש, ותוך הפעלת לחצים לכך שעסקי מתן השירות למתרחצים בחופי העיר אשדוד יוותרו בשליטת ארגון הפשיעה, ושפעילות ארגון הפשיעה בתחום זה לא תופרע ע"י גורמי הפיקוח העירוניים הנוגעים לדבר.

רבים ממפגשי התיאום שערכו בכירי הארגון התקיימו בביתו של בבר מיארה, בנו הבכור של נאשם ארמו, שקידם את פעילות הארגון תוך שהוא היה רשום כעובד עיריית אשדוד.

התובעת עו"ד חביבאן שדיווחה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע על עסקת הטיעון ציינה בתחילה גם גם רוז'ה זפרני שניהל את מגרשי הכדורגל מטעם העירייה, הסכים לעיסקה אך במהלך הדיון התברר כי הוא מתנגד לעיסקה.

לגבי ליאור מיארה בן ה-30, סוכם שהוא יודה בכתב האישום המתוקן, ישלח לעריכת תסקיר שירות מבחן בעניינו שלאחריו יעתור הנאשם להימנע מהרשעה בעניינו והמאשימה תעתור להרשעתו, למאסר בפועל  כמשך תקופת מעצרו בתיק זה וכן למאסר על תנאי ביחס לעבירה בה יורשע על פי כתב האישום המתוקן.

על נחמיאס ייגזרו 19 חודשים בניכוי 10 חודשים שיבר במעצר, על אשר חזוט יגזרו 14 חודשי מאסר בפועל בניכוי כ-10 חודשים מאז נעצר בחודש מרץ שנה שעברה ומאסר על תנאי ביחס לעבירות בהן יורשע על פי כתב האישום המתוקן. על ליאור קרושטה יגזרו עליו 12 חודשי מאסר בפועל בניכוי 10 חודשים מאז נעצר .

לגבי זפרני הפרקליטות הציעה למעשה להרשיעו ולגזור עליו 10 חודשי מאסר בפועל מה שיביא למעשה לשחרורו בימים הקרובים אך כאמור הוא התנגד לעיסקה. עו"ד נהרי בא כוחו של זפרני טען כי הוא לא מודה בכתב האישום. לדבריו זפרני טוען: "האשמה היא קשה מאוד ורוצים לקחת לי את כל הכסף  שעבדתי בעיריית אשדוד שזה 24  שנה, וגם פיטרו אותי מהעבודה, ורוצים לחלט לי את כל הכסף של הקרנות שלי. המצב שלי קשה מאוד ואין לי לשלם".

שמיעת ההוכחות לגבי הנאשמים זפרני, בן גוזי ונחמיאס  תחל ביום שלישי הקרוב. כשבשלב ראשון יישמעו הראיות  לגבי בן גוזי המיוצג על ידי עו"ד בני נהרי. נשיאת בית המשפט התבקש לזמן את עו"ד נהרי ביחס להליך גישור שהתבקש על ידו לקיים בעניינו של בן גוזי.

תגובות

תגיות: , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑