24 אוגוסט 2019

חדשות דותן-לינדנברג620

10 מאי 2014 | טל שמש

0

בן שש מרחובות שנפל לבור תובע מעל חצי מיליון ₪ מהעירייה וחברת בזק

בן שש מרחובות שנפל לפני שש שנים לבור בעומק שני מטרים תובע כ-600 אלף שקלים מעיריית אשדוד ומחברת בזק. בכתב התביעה שהוגשה ע"י הוריו לבית משפט השלום בקרית גת באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, עולה כי לפני חמש שנים בעת ששיחק בפארק ציבורי ברחוב נתן אלבז ברובע ו' באשדוד הוא נפל לתוך בור תקשורת פתוח של חברת בזק ונפגע בראשו. כתוצאה מהנפילה נשברו שתיים משיניו הקדמיות ונגרמה לו פגיעה נפשית.

עו"ד לינדנברג העוסק בתחום נזקי גוף טוען בכתב התביעה כי העירייה וחברת בזק היו צריכים לפעול בזהירות הנדרשת ולדאוג כי בור התקשורת שמוקם בסביבה ציבורית נגישה לציבור בכלל ולילדים בפרט, יהיה סגור ובטוח או לכל הפחות למנוע גישה אליו.

פסיכיאטרית שבדקה את הילד קבעה כי בהיותו בן 6, לקראת עלייתו לכיתה א', עבר טראומה של נפילה לתוך בור עמוק. בעקבות כך הוא  סובל מפחדים, מזיכרונות מהאירוע ומסיוטי לילה. הוא פוחד לשחק בחוץ, לרכב על אופניים וחושש שוב ליפול לבור. הפסיכיאטרית קבעה לו נכות לצמיתות.

עו"ד לינדנברג טוען בכתב התביעה כי הפגיעות הקשות מהן הוא סובל, כתוצאה ישירה מהתאונה, ילוו אותו כל ימי חייו ויטילו צל כבד על יכולתו להשתכר בעתיד ולנהל חיים תקינים ונורמאליים. הילד תובע באמצעות הוריו פיצוי של 575 אלף שקלים בגין הפסד כושר השתכרות עתידי, אובדן זכויות סוציאליות ופנסיה, עזרת צד ג', הוצאות עבור טיפולים רפואיים, כאב וסבל.

בכתב ההגנה חברת בזק וחברת הביטוח הראל המבטחת אותה, טוענים כי החברה לא בצעה כל פעולה במהלכה נפתח מכסה מתקן התשתיות וכי עצם העובדה שהבור היה פתוח אינה מחייבת פעולה כלשהי מטעמה. החברה ביקשה על כן להוסיף את העירייה כנתבעת שלא דיווחה לחברה על בור תשתיות פתוח.  עוד נטען כי אולי מכסה הבור נפתח על ידי גונבי מתכות. העירייה מכחישה חבותה לתביעה.

בחודש הבא יתקיים בבית משפט השלום בקריית גת הדיון בפני השופט אבישי זבולון.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑