19 ינואר 2020

חדשות לסרי-אצבע620-6-13

15 יולי 2013 | טל שמש

0

בן 45 נעצר בחשד שכתב סטאטוס מאיים נגד לסרי

 מישל ואנונו, בן 45, אשדודי המתגורר בחו"ל, נעצר אתמול לקראת חצות בחשד כי איים על ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי באמצעות סטאטוס שכתב בפייסבוק. בסטאטוס נרשמו צמד המילים "דין מוסר" בהתייחס לראש העיר.

 המשטרה ביקשה מבית משפט השלום באשקלון להאריך את מעצרו בשלושה  ימים לצרכי חקירה, בדיקת המחשב שלו  ובגין מסוכנות אך בית המשפט קיבל את עמדת סנגורו עו"ד שרון גלילי לשחררו למעצר בית בבית אביו ברובע י"ב באשדוד.

 המשטרה ביקשה לעכב את ההחלטה לשחררו  ב-24 שעות לצורך ערעור אך השופטת נעם חת מקוב הסכימה לעכב השחרור ב-6 שעות בלבד עד היום בשעה 17:00.

 החוקר שריקי טען בבית המשפט שאתמול פנה אליו ד"ר לסרי וטען שבעקבות איומים שנכתבו בדף  הפייסבוק הוא חש מאוים. החוקר ניסה לקשור את האמרה 'דין מוסר' עם רצח רבין אך כאשר נשאל ע"י עו"ד גלילי מה זה 'דין מוסר', החוקר השיב: "אני לא מהאקדמיה, אך ראש העיר הרגיש מאוים".

שריקי מסר כי החשוד טען בחקירה כי 'דין מוסר' מתייחס למסירה לגויים ועו"ד גלילי הסביר כי החשוד התכוון לכך שבגלל התנהגות ראש העיר כלפי הרבנים, החשוד נאלץ לגלות לחו"ל שם התגורר בשלוש השנים האחרונות.

 עו"ד גלילי טען כי ואנונו הוא פעיל פוליטי מרכזי בתנועה פוליטית דמוקרטית שמתנגדת  להמשך כהונתו של לסרי והחוקר אישר כי החשוד טען בחקירה כי "הכל פוליטי".

סנגורו אף הציע לארח את החשוד למעצר בית וטען כי מדובר ב'רדיפה פוליטית'.

 השופטת קבעה כי "קיים חשד סביר כי המשיב ביצע את המיוחס לו" והוסיפה, כי בלשון העם 'דין מוסר' יש לו גוון מאיים ואין מקום לעשות בו שימוש גם לא במערכת בחירות  לוהטת. יחד עם זאת לאור העובדה כי מדובר באדם ללא עבר פלילי השופטת סברה כי הוא אינו מסוכן ועל כן ניתן להסתפק במעצר בית מלא בבית אביו, תוך הפקדת ערבות ומזומן בסך של 10,000 ₪ סה"כ כשנאסר עליו ליצור קשר בין במישרין ובין בעקיפין עם  ראש העיר.

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑