27 פברואר 2020

חדשות סכין-קפיצית620

12 אפר' 2016 | ריכוז כתבים

0

בני 17-18 מאשדוד דקרו קשות צעירים שהשמיעו מוזיקה בשבת

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), באמצעות עו"ד גיורא חזן, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד שלושה קטינים ובגיר בגילאיי 18-17, תושבי אשדוד, שתקפו 5 צעירים באמצעות סכינים, על רקע עניין פעוט וללא כל התגרות מצד המתלוננים. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, פציעה בנסיבות מחמירות, עבירות של החזקת סכין, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והדחה בחקירה.

על פי עובדות כתב האישום, בתאריך 19/03/16, בסמוך לשעה 01:00, סמוך לחנות "שופרסל דיל" הנמצאת ברחוב הרצל  באשדוד, הבחינו הנאשמים בצד השני של הרחוב בצעירים, אשר החזיקו רמקול קטן ממנו בקעה מוזיקה. הנאשמים חצו את הכביש, ביקשו מהקטינים לכבות את הרמקול מכיוון שהיה יום שבת וברגע שהקטינים לא נענו לבקשתם, תקפו אותם הנאשמים בתגובה בצוותא באגרופים ובעיטות ודקרו אותם דקירות עמוקות בגב, בחזה ובחלקים אחרים בגוף באמצעות סכינים שהביאו עמם. מעוצמת הדקירות, נעקר להב הסכין בה נדקר אחד המתלוננים והמתלונן היה בסכנת חיים. למתלוננים נוספים נגרמו חבלות בדרגות פציעה שונות.

המתלוננים ניסו להימלט מהמקום, אולם הנאשמים המשיכו לתקוף אותם גם תוך כדי שהם מנסים להתרחק. אחד הצעירים  התמוטט בקרבת מקום ופונה לבית החולים קפלן ברחובות ובמצב אנוש, כאשר הוא מונשם ומורדם ובהמשך פונה לבית החולים תל השומר. יתרת הקורבנות ברחו מהמקום.

חוקרי הנוער של משטרת ישראל פתחו בחקירת האירוע החמור. במהלך החקירה אותרו ונעצרו בתאריך 27.3.16 חמישה חשודים. לציין כי חלק מהחשודים ניסו להימלט במהלך מעצרם בתום חקירה מורכבת וממושכת , בשילוב הפעלת אמצעים טכנולוגיים, ביססו חוקרי הנוער של משטרת ישראל תשתית ראייתית שקשרה את חמישה חשודים לאירוע התקיפה ואשר גרמה לחבלות הקשות. לשלושה מהם יוחסו חשדות חמורים  של דקירת הקורבנות. בביתו של אחד הנאשמים תפסה משטרת אשדוד סכינים שונות, דוקרן מאולתר, סכין מתקפלת בתוך מחזיק מפתחות, אגרופן ותער מוסתר בתוך מכשיר הטלפון הנייד שלו.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. בבקשת המעצר נכתב:  "המדובר באירוע חמור ביותר, הממחיש את "תת תרבות הסכין" הידועה לשמצה. בשל וויכוח של מה בכך, נפצע מתלונן פצעים חמורים, הוא אושפז למשך תקופות ארוכות וכפסע היה בינו ובין המוות".

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑