27 פברואר 2020

חדשות גיטרמן-קהילת-אשדוד620-4-13

25 אפר' 2013 | ריכוז כתבים

0

גיטרמן , שייב ואלון נציגי הפועלים למועצת העיר

חיים שייב, יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד של ההסתדרות הסכים להתמודד מהמקום ה-4 ברשימה של בוריס גיטרמן, מ"מ ראש העיר, למועצת העיר הקרובה. זאת, לאחר שגיטרמן הסכים שייחתם הסכם קיבוצי עם עובדי החברה העירונית לתרבות ומתנ"סים באשדוד שגיטרמן עומד בראשה. כך נמסר במסיבת עיתונאים שקיימו הבוקר בקפה GREG  שבבעלותו של אלון חסן, יו"ר הוועד הכי חזק בנמל  שיוצב במקום ה-3. במקום השני ממוקמת כמו בבחירות הקודמות חברת המועצה מאיה סלוצקי. קהילת אשדוד הצהירה כי היא תתמוך במועמדותו של ראש העיר יחיאל לסרי גם בחירות הקרובות.

גיטרמן ציין בישיבה כי הוא מאמין שעובדי הנמל יצביעו לחסן, למרות שבבחירות הקרובות עוד שני חברי ועדים חזקים בנמל הכריזו על התמודדות למועצה: אבינועם שושן ואשר אוחיון מטעם העבודה. אגב, בבחירות הקודמות למועצת העיר, חסן התמודד עצמאית כמועמד יחיד מקרב עובדי הנמל, וזכה ב-1,000 קולות. חסן: "אז הגשתי מועמדות שבועיים לפני הבחירות, היו לי בעיות אישיות ואפילו אני לא הצבעתי. "

גיטרמן פתח את מסיבת העיתונאים כשאמר שקהילת אשדוד שהייתה בבחירות האחרונות רשימה עדתית, פותחת הפעם את השורות לכל העדות. הוא סמך על הזיכרון הקצר של העיתונאים.  במסיבת העיתונאים בבחירות הקודמות הוא טען אותו דבר כשהציג את איתי ברנט  והציג תומכים מהודו ומדרום אמריקה. גיטרמן: "יש לי כלה תימנית ועיראקית אבל אני עדיין נחשב לרוסי… בסקר שביצענו בקרב הקהל הרוסי מתברר שהם רוצים שכל העדות יתאחדו ושלא יהיו רשימות עדתיות".

גיטרמן הוסיף כי בשלושה מתוך ארבעת המקומות הראשונים ברשימתו, יש שלושה נציגי עובדים:  גיטרמן עצמו ששימש ששנים כיו"ר ועד התעשייה האווירית, חיים שייב יו"ר ההסתדרות במרחב ואלון חסן נציג ועד בנמל. גיטרמן: "לנו כאנשי ועדים חשוב לעזור לאנשים שאין להם מענה. לשכתי פתוחה מ-7:30 עד השעות המאוחרות של הלילה ומתחילת הקדנציה ביקרו בה  1,000 איש".

חסן: "אנחנו עיר של פועלים. אני פה בשני כובעים: יו"ר ועד שדואג לזכויות העובדים ואיש עסקים שרגיש לבעלי העסקים בעיר. יש לי הרבה עסקים באשדוד". חסן לא הסכים לפרט את רשימת כל עסקיו בעיר אך הודה כי קפה גרג בגן העיר הוא בבעלותו. הוא לא הסכים להשיב לשאלה אם גם לעובדים בעסקים שלו יש הסכם קיבוצי כמו שנהוג בנמל אשדוד. חסן: "לא בא לי לפרסם הצהרת הון. אני מאחל לכל העובדים במגזר הציבורי שירוויחו ויהיו להם תנאי העבודה שיש לעובדים בעסקים שלי".

חיים שייב ציין כי המתין עם תשובתו החיובית לגיטרמן עד לסיום הפגישה בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני לבין ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בנוגע להחלטה להעברת עובדי החברה העירונית לתרבות פנאי ומתנ"סים להסכם קיבוצי. חיים: "אמרתי לגיטרמן: 'אם עיני יוצא מהפגישה עם לסרי עם חיוך, אני מצטרף לרשימה שלך'. המקום רביעי, או 44 או 444 לא מעניין אותי. ברגע שיש הסכם קיבוצי אני את שלי כבר עשיתי, עוד לפני הבחירות. מדובר ב-800 עובדים שיצטרפו להסכם קיבוצי".

גיטרמן הכחיש במסיבת העיתונאים שצירופם של שייב וחסן נעשה כי הפעם הנציגים מחבר העמים רצים בראש ארבע רשימות עדתיות כולל רשימתו של גיטרמן: שמעון כצנלסון, אשדוד ביתנו של ולדימיר גרשוב, ומרטין בוקסדורף. שלא נדבר על הרשימה הגיאורגית בראשותו של משה בוטרשווילי. גיטרמן: "בוקסדורף לא רציני. זה שרצים בשלושה ראשים לא היווה שיקול. כל הזמן לא רצינו להישאר רשימה סקטוריאלית. זה גם מה שליברמן עשה עם הליכוד ביתנו שם רוב חברי הרשימה אינם מחבר העמים. בבחירות הקודמות היינו הרשימה הרוסית היחידה שתמכה בלסרי ולא בצילקר בניגוד לעמדת הרחוב הרוסי. למרות זאת הכפלנו את כוחנו יחסית לבחירות של 2003".

בקשר לעמדתו אם הוא בעד הקמת נמל חדש בעיר השיב: "מדובר בהחלטת ממשלה ולא בהחלטה של מועצת העיר. אני לא מתעסק עם זה".

שייב: "בעבר סירבתי בנימוס לכל ההצעות להיות במקום גבוה בהרבה ברשימות רציניות למועצת העיר. הפעם חשבתי שאם אהיה בפנים אוכל לעזור עוד יותר  לעובדים יחד עם העזרה הגדולה שלי מחוץ לעירייה מתוקף תפקידי כיו"ר ההסתרות במרחב. יש לי 'רומן' של מעל ל-20 שנה עם בוריס, יש לנו מערכת יחסים של הערכה הדדית, גם ברמה המקצועית. התייעצתי עם הרבה חברים וכולם תמכו בהחלטתי להצטרף. דלתו של בוריס תמיד פתוחה. אלון ואני עשינו דרך ארוכה להגנה על העובדים מפני השתלטות הטייקונים ונמשיך בזה".

שייב: "ידענו שאם אלון ואני מצרפים זה לא ייגמר בשלושה מנדטים, זה יהיה הרבה יותר מזה. נהיה הסיעה הגדולה ביותר במועצה.

מס' 5 ברשימה היא עו"ד אליזבטה מטליס, סגן יו"ר הארגון הארצי של עולי בלרוס.  גיטרמן מנה את הישגי הנהלת העיר הנוכחית והוסיף כי "רק עיוור לא יכול לראות את השינוי לטובה שעברה אשדוד בקדנציה האחרונה".

על מסיבת העיתונאים העיבה תקרית כאשר חסן התעקש שכתבי השבוע באשדוד חן גרינברג ורבקה יניב לא ייכנסו למסיבת העיתונאים עקב סכסוך עם מקומון השבוע באשדוד.  אך לאחר שכל העיתונאים החליטו שאם השניים  לא ייכנסו, אף אחד לא ייכנס, מארגני מסיבת העיתונאים החליטו בלית ברירה שכולם ייכנסו, גם העיתונאים המוחרמים.

תגובות

תגיות: , , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑