29 ינואר 2020

חדשות מכללת בית אקשטיין 620

19 יוני 2017 | טל שמש

0

גם לקויי למידה יכולים ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה

מכללת be של בית אקשטיין מקבוצת דנאל, בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה פותחים את ההרשמה למסלול הייחודי מסוגו בארץ לסטודנטים עם לקויות וקשיי למידה, יום פתוח יתקיים ב27.6 במכללת אשדוד

 ארגון בית אקשטיין מקבוצת דנאל, בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה, ממשיכים בתכנית ייחודית לסטודנטים עם לקויות למידה/קשיי למידה מורכבים מאוד. התכנית כוללת גם מסלול ייעודי לסטודנטים עם  ASD בתפקוד גבוה, שלא היו מצליחים לממש את זכותם ללמוד ללא האפשרות הזו.

רוב הבוגרים עם לקויות למידה ואנשים בעלי מוגבלויות מתקשים רוב חייהם להשתלב ולהצליח במסגרות "הרגילות". בקושי רב הם מגיעים עד לתעודת בגרות ולא מעבר לכך. בבית אקשטיין החליטו לתת להם הזדמנות לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במדעי החברה והרוח. הלימודים מתקיימים על פי תכנית הלימודים של  האוניברסיטה הפתוחה, ופיזית – במכללת אשדוד (מורדי הגטאות 3 אשדוד).

בנוסף למפגשים של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים משתתפים בשיעורי תגבור, עוברים סדנה למיומנויות למידה, סיוע בהכנת המטלות, הכנה למבחנים, סדנה חברתית וכן סדנת השמה והכנה לעולם התעסוקה. לדברי אחת הסטודנטיות: "בלי הנחות ובלי האפשרות להרים ידיים, נפתחה דלת עם יותר עזרה, לא נותנים לי לוותר על החלום שלי, על ההגשמה העצמית שאני שואפת אליה, מסתכלים לי בעיניים ומוכיחים לי שזה אפשרי, בליווי צמוד ובכל הכלים שניתנים לי אני לראשונה לא קורסת תחת החומר, המבחנים והלחץ. אני לומדת עם אנשים שזהים לי, זו חברה שמבינה אותך ולא כזו שאתה מפחד להיות בה , כולם מתחילים מאותה נקודת מוצא עם אותו הקושי ואותו החלום .כל מה שגרם לנו להילחם בשיניים תמיד, שגרר אותנו מאחור כעת הופך לכל מה שנדרש מאתנו – להיות לקוי למידה זה מה שהופך אותי לסטודנטית מן המניין במכללת  be".

לדברי מנהלת החטיבה האקדמית של ארגון בית אקשטיין, דקלה וייצמן מן: "חלומות האדם והתפתחותו האישית מובילים אותנו בעשייתנו החינוכית ואנו  פועלים ללא הרף להגשמתם ולהובלת אנשים בדרך זו".

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑