20 נובמבר 2019

חדשות פליפה650

28 דצמ' 2014 | טל שמש

0

דיקן הפקולטה שמתנדב במקיף ד' נבחר ליקיר הנוער

פליפה זיבלמן, 72, מתנדב במקיף ד' ובעבר דיקן בפקולטה למדעים מדויקים בארגנטינה, נבחר השבוע מבין 12 מועמדים ליקיר הנוער בתחום החינוך. זיבלמן נבחר ע"י חברי הוועדה בראשותה של אילנה בן לולו שכללה נציגים מתחומי נוער, מנהלי מתנ"סים, מנהלי בתי ספר, ראש תחום נוער העירונית, אילנה בן לולו יו"ר הועדה יוזמות חינוכיות, מנהלי מתנסים, רכזי חינוך חברתי ותנועות נוער.

"מקיף ד' הוא משפחה, שתי אהבות לי – אחת אשתי והשנייה ביה"ס.   אני מגיע לכאן כדי לקבל חמצן, ביום שאני לא מגיע אני חולה", אומר פליפה. כשסיפרו לו שהוא מועמד ליקיר הנוער אמר בצניעותו:" לא מגיע לי –אני מגיע לבית הספר מתוך אהבה, זה החמצן שלי לחיים".

זיבלמן, נשוי ואב לשלושה ילדים יצא לפנסיה בגיל 67 ומאז מתנדב באופן קבוע, מדי יום ביומו, כולל יום שישי כמנחה תלמידים במקצוע מתמטיקה במקיף ד'. הוא מסייע לתלמידים מתקשים מכיתה ז' עד כיתה יב' ולנבחנים בבגרות במתמטיקה. זיבלמן נכנס באופן קבוע לשיעורים ומתגבר תלמידים בתוך השיעור. בנוסף, הוא חונך תלמידים מתקשים באופן פרטני ומספק להם תמיכה חברתית.

בשעות אחר הצהריים פליפה מתנדב במרכז קליטה לעולים חדשים מארגנטינה, מסייע בהכרת השפה והתמודדות עם קשיי הקליטה.

אחת מהצלחותיו של  פליפה היא קידומה של ק',  תלמידה עולה חדשה שעלתה לארץ לפני כ-6 שנים ללא ידיעת השפה ועם קשיים חברתיים. פליפה בחר לאמץ אותה ולסייע לה בכל חבלי הקליטה, ובשיעורי המתמטיקה. הילדה, היום בוגרת י"ב, מספרת שהיא החלה את לימודיה בחוסר אמונה שהיא מסוגלת ללמוד מתמטיקה. ק': "היום אני מסיימת את כיתה יב'  לאחר שעמדתי בהצלחה ובציונים גבוהים בבחינות הבגרות. היה לי הכבוד שפליפה היה המורה שלי, הוא הצליח להבין אותי מבחינה אישית, וסייע לי להשתלב".

אוסנת סעדון, רכזת חינוך חברתי של מקיף ד': "כשהגעתי לביה"ס חשבתי שפליפה הוא אחד מצוות המורים הקבוע.  הוא נמצא לא רק בשעורים אלא בכל הפעילויות החברתיות ומכלל זה פעילויות המתקיימות בשעות אחה"צ והערב.

ימימה מיארה, רכזת פדגוגית: "פליפה מתנדב באהבה גדולה, מתוך מסירות אמיתית, ועל אף שבשנה שעברה עבר צינתור, דאג להגיע לביה"ס כדי להוביל את התלמידים להצלחה".

יהודית ביטון, מנהלת מקיף ד':"במשך 9 שנות הכרותינו פליפה היה מורה מסור – אשר שם את התלמיד במרכז וכל רצונו לסייע לתלמיד להצליח ולהתקדם. אמונתו הרבה בתלמיד והבנתו את נפש התלמיד גורמת לתלמידים  להתחבר למקצוע המתמטיקה וללמוד מתוך הנאה. משנת 2009 לאחר פרישתו, מתמיד פליפה להגיע לביה"ס כל יום בשעה 8:00 בבוקר למשך 5 שעות ביום, כ-25 שעות בשבוע. פליפה הוא דגם שהיינו רוצים להנחיל לתלמידינו".

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑