25 ינואר 2020

חדשות לסרי-אצבע620-6-13

23 אוק' 2013 | טל שמש

0

ד"ר לסרי הביס את צילקר . זכה ב-51%

ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד זכה ב-51 אחוזים מקולות הבוחרים (42,558 מתוך 83,498 מצביעים) ויכהן חמש שנים נוספות. צבי צילקר הפסיד ללסרי בפעם השנייה ברציפות כשקיבל 32.4% מהקולות (27,088 קולות). שמעון כצנלסון הגיע רק למקום השלישי רחוק מכולם עם 16.6% (13,852 קולות).

שיעור ההצבעה באשדוד היה נמוך יחסית: 48.26%.

החלוקה באחוזים למועצת העיר- 12 סיעות לא עברו את אחוז החסימה. רק רשימה חדשה באמת נכנסה למועצה. יחד עם זאת יהיו הרבה פנים חדשות במועצה (חברי מועצה שלא כיהנו בעבר).

ש"ס 16.0%, יהדות התורה והשבת אשדוד14.8%, אשדוד ביחד בראשות שמעון כצנלסון13.3%, אשדוד שלנו בראשות צבי צילקר 11.0%, קהילת אשדוד בראשות בוריס גיטרמן     9.2%, אשדוד בתנופה בראשות ד"ר יחיאל לסרי,9.2%, אשדוד אחת בראשות עו"ד צחי אבו   ,8.9%, אשדוד ביתנו בראשות ולדימיר גרשוב    7.0%, קול הלב בראשות אבינועם שושן 5.8%, דרך חדשה בראשות משה בוטרשוילי4.9%.

לא עברו את אחוז החסימה:
אשדוד תצליח בראשות יצחק מויאל, הלב החברתי בראשות לאון בנלולו,  גמלאי אשדוד בראשות עו"ד יצחק גבאי, הבית היהודי בראשות נריה און, העיר שלנו בראשות עו"ד אופיר לסרי, הליכוד בראשות סולומון פורטל, יש מיל"ה , שמים עין והתנועה הירוקה בראשות סער גינזבורסקי ובועז רענן, עוצמה לאשדוד בראשות יגאל צבניאשוילי, יש עתיד באשדוד בראשות דודו קקון, התנועה מכל הלב בראשות יחיאל מלכה ותנועת אשדודים בראשות יניב קקון.

הרשימות מברית המועצות לשעבר שמרו על כוחן רק בשינוי פנימי: אשדוד ביתנו קיבלה פחות מכצנלסון ומגיטרמן, החרדים שמרו על כוחם רק שנוסף שחקן חדש: אבינועם שושן.

לסרי נחלש, צילקר שמר על כוחו.

עוד מסקנה: הצלחה בכנסת אינה מקנה הצלחה במועצה: הליכוד, הבית היהודי , יש עתיד והתנועה, נשארו מחוץ למועצה. מצד שני אגודת ישראל וש"ס שומרות על כוחן, אם כי , ש"ס נחלשה באחוזים ואשדוד ביתנו של ליברמן ירדה מ-5 מנדטים לשניים.

אירמה  צור נציגת הגיאורגים באשדוד אחת ועוצמה לאשדוד (שלא נכנסה), הצליחו לגנוב מנדט שני ממשה בוטרשווילי למרות שצירף לרשימתו את בן בדרי ואת יו"ר בתי הזיקוק.

בסך הכל רק שלוש רשימות לדשות נכנסו למועצה: רשימת כצנלסון (שבעבר היה הסיעה הגדולה עם 9 מנדטים כשהתמודד דרך אשדוד ביתנו) קול הלב של אבינועם שושן שנשענה בחלקה על הקהל המסורתי של סיעת קול הלב מהעבר הקרוב, וההפתעה הגדולה היא אשדוד אחת של הקבלן עו"ד צחי אבו. אשדוד אחת היא למעשה הסיעה החדשה באמת שהצטרפה למועצת העיר.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑