23 ינואר 2019

חדשות לסרי-רשימה620-8-13

05 אוג' 2013 | ריכוז כתבים

0

ד"ר לסרי: קיימנו הבטחותינו. עכשיו רוצה שיבחרו בנו על מה שנעשה בעתיד

"אני רוצה שתושבי העיר יבחרו בנו על מה שנעשה להם בעתיד", אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בטקס הפתיחה למערכת הבחירות של רשימתו, "אשדוד בתנופה" שהתקיים היום בצהריים ליד תחנת דלק גל בעיר.

הדברים נאמרו לאחר שראש העיר מנה אחת לאחת את הבטחותיו במערכת הבחירות בעברה והוכיח לדבריו כי הוא קיים את מרביתן: פתיחת היכל התרבות, הקמת היסודות לבית החולים, הלוואות ללא ריבית והצמדה לכ-2,000 סטודנטים, בניית האמפי "הגדול ביותר בישראל", הקמת חניון המשאיות, הקמת פארק אשדוד-ים, פתיחת מנהלות הרובעים, עלייה בשיעור הזכאים לבגרות, שיקום נחל לכיש ועוד. לסרי: "אף אחד לא האמין שנצליח בצורה כזאת טובה. עשינו זאת בשלוש דרכים: סילוק המקורבים שהיו מגיעים ללשכה ומנהלים את העיר, דאגנו להפסיק הנוהג שעובדים מחתימים כרטיס והלכו לעבודה אחרת ונגמרו ימי הפלישות לשטחים ציבוריים".

השם צבי צילקר, לא נאמר במפורש, אבל ראש העירייה ד"ר לסרי הזכיר אותו פעמים רבות מבלי לומר את שתי המילים: צבי צילקר.   מי שהוזכר בשמו היה דווקא אריה אזולאי, שהחליף את צילקר לקדנציה אחת.

לסרי הרבה לדבר על יריבו המושבע צילקר, אותו החליף לפני כחמש שנים וקיווה שייעלם מהמפה הפוליטית, אך לצערו נאלץ להביט לעברו משך חמש שנים משולחן הנהלת המועצה. על צילקר אמר תוך שהוא מצטט את סלוגר הבחירות שלו:  "'חוזר לעשות סדר', הזוי, אני לא יודע אם לצחוק או לבכות, אבל הקמפיינר שלהם טוב, אני מכיר אותו".

לסרי ציין כי כל אלה שמנעו את פיתוחה של העיר "נמצאים ב'צד השני' כי לא "הלך להם איתנו. ראיתי את התמונות שלהם (באירוע הפתיחה של צילקר ר.ק) רק שיקפידו להישאר שם". על צילקר: "אני לא יודע איך אפשר לנהל עיר כל כך הרבה שנים בלי חזון. אין לו אפילו אופק, איזה חוצפה. איך בן אדם שתשע שנים לא סיים לבנות את היכל התרבות יכול לבקש את אמון הציבור. ממתי בוחרים ראש עיר על פי תוכניות המגירה שלו ולא על פי הביצוע? זו הבדיחה הכי עלובה שיכולתי לשמוע בשנים האחרונות".

בהמשך לסרי תיאר את החזון שלו לאשדוד בשנת 2020: הוא הבטיח כי 900 יחידות הדיור ב-750 אלף ₪ יהפכו מנייר למציאות, הבטיח להקים את קרית הספורט סמוך לסטאר סנטר שתכלול אצטדיון כדורגל ל-16 אלף צופים והיכל כדורסל ל-5,000 צופים, אזור הייטק עם 70 אלף מ"ר להייטק באזור קניון ביג ההולך ומוקם יד תחנת הרכבת וקמפוס אוניברסיטאי בן 150 דונם. הוא הבטיח שיקומו 5 בתי מלון שנמצאים בשלבים כאלה או אחרים ובפיתוח הטיילת מנחל לכיש ועד לחוף הקשתות . לסרי  דיבר על הרבה תוכניות לפינוי בינוי שישנו לדבריו את פניהן של השכונות הוותיקות ופירט התכניות למרכז החדש שיהפכו את אשדוד למטרופולין עירוני עם מרכז גיאו אסטרטגי. על פי התכנון  באזור המרינה יקום כנראה האגם או כיכר בגודל של כיכר המדינה. לדבריו הציבור יחליט באמצעות סקר אם הוא מעדיף אגם או כיכר. לסרי ציין כי מכללת סמי שמעון תהפוך למכללת אשדוד ותרחיב את תחומי ההנדסה לתחומים נוספים כמו תחומי רפואה וכלכלה.  אחד השיאים יהיה לדבריו הפרויקט התחבורתי בו זכתה העירייה מול 17 רשויות מקומיות מה שיביא לעיר כרבע מיליארד ₪ מתקציבי המדינה. בחינוך הבטיח כי תוך 5 שנים שיעור הזכאים בבגרות יגיע ל-80 אחוז .עוד הוא הבטיח להוריד בזכות ההייטק ובית החולים את רמת האבטלה מתחת לממוצע הארצי. זאת כאשר שיעור האבטלה בעיר כיום הוא כשני אחוזים מעל הממוצע הארצי.

במהלך טקס פתיחת הקמפיין, צילקר הציג את השלישיה המובילה, לסרי, יהודה פרנקל ועו"ד גבי כנפו ואת הדור הבא: נילי פיצ'ון ילידת ארגנטינה -מנהלת פרויקטים וקשרי חוץ של הליכוד העולמי, רמו ברגיג -יו"ר אגודת הסטודנטים של סמי שמעון וויקי סלאבין מנהלת פיתוח עסקי.

סיסמת הקמפיין: "אשדוד בתנופה . זאת עובדה".

על פי סקרים בלתי רשמיים צילקר הוא יריבו העיקרי אם כי עדיין בפער גדול. הלן גלבר האופוזיציונרית שעשתה חיים קשים ללסרי משך 5 שנים חברה לצילקר, כאשר שמעון כצנלסון המועמד השלישי רחוק מאחור.

תגובות

תגיות: , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑