20 נובמבר 2019

חדשות ניידת-סיור620-1-13

28 יולי 2013 | ריכוז כתבים

0

האם חבר בארגון פשיעה של מיארה ישוחרר להוסטל תורני במעלה אדומים?

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש עתירה כנגד החלטת ועדת השחרורים של בתי הסוהר לשחרר ממאסר את בבר מיארה שהורשע יחד עם אביו בתיק ארגון פשיעה שפעל באשדוד, בעבירות של פעילות בארגון פשיעה, ארגון הימורים במסגרת ארגון פשיעה, הלבנת הון ועוד. 

כשנה לפני הרשעתו בתיק, בבר מיארה הורשע בתיק ארגון הפשיעה של חגי זגורי. בגין שני תיקים אלה נדון בבר מיארה לתקופות מאסר של 30 חודשים ו-21 חודשים, אותן מרצה מחודש מרץ שנה שעברה.

בשבוע שעבר החליטה ועדת השחרורים, בדעת רוב, להורות על שחרורו המוקדם על תנאי של מיארה, בכפוף לתכנית שיקום שהציג למשך 9 חודשים בהוסטל תורני במעלה אדומים. דעת המיעוט בוועדה קבעה כי האסיר נותר מסוכן ואינו ראוי לשחרור מוקדם.

בעתירתה נגד השחרור המוקדם טוענת הפרקליטות כי החלטת הוועדה שגויה וחורגת באורח קיצוני ממתחם הסבירות, "שכן לאור מכלול המעשים המיוחסים למשיב, לאור השתייכותו לארגון פשיעה ומעמדו, לאור המידע המודיעיני בעניינו ולאור תכנית השיקום שאינה לוקחת בחשבון את הרובד הסמוי בנוגע לאסיר- לא ניתן היה לקבוע שהמשיב עמד בנטל להוכיח כי הוא "ראוי לשחרור" וכי "אינו מסכן את הציבור" .

 הדיון בעתירה נקבע ל-7 באוגוסט ועד אז , ניתן עיכוב ביצוע השחרור עד להחלטה בעתירה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑