29 ינואר 2020

חדשות לסרי-כינון-מועצה620-11-13

13 נוב' 2013 | ריכוז כתבים

0

הבחירות הסתיימו. המחלוקות צפות על פני השטח

אמש התכנסה בהיכל התרבות באשדוד בהשתתפות שר הפנים, מה שהיה אמור להיות ישיבה חגיגית של מועצת העיר החדשה. נאומו של הרב עמרם כנפו מש"ס עבר 'חלק',  אך בזמן נאומו של  הרב מרדכי ליברמן, נציג סיעת אגודת ישראל שנאם שני והאריך בדבריו, המחאה בקהל החלה לבעבע. כששמעון כצנלסון עלה לנאום והתחיל  לבקר את הנעשה בעיר, נשמעו  קריאות ביניים וקריאות בוז מהקהל וחילופי בין דברים בין המחנות השונים בקהל.

כצנלסון נאלץ לקטוע את נאומו מספר פעמים. גם כאשר ראש העיר לשעבר צבי צילקר החל בנאומו חלק מהקהל קם על רגליו ופתח במחיאות כפיים ובקריאות 'צילקר, צילקר'. גם במהלך נאומו נשמעו קריאות ביניים למרות שהוא סיפר כי רשימתו מעוניינת לתרום מתוך ספסלי הקואליציה אם כי כרגע הצעותיו של עו"ד גבי כנפו, המנהל את המו"מ אינם מספקות לדבריו.

גבי כנפו שעלה לנאום חמישי נאלץ אף הוא לקטוע את נאומו. הוא ציין כי למרות שיש כבר קואליציה שמונה 18 מתוך 27 חברי המועצה, דלתו פתוחה לכולם. ה-18 הם ארבעת חברי ש"ס, 4 חברי אגודה ישראל, שלושת חברי סיעת לסרי, שני חברי סיעת קהילת אשדוד של גיטרמן, שני חברי סיעת אשדוד ביתנו, שני חברי סיעת אשדוד אחת של עו"ד צחי אבו וסיעתו של משה בוטרשווילי המונה חבר אחד.

אבינועם שושן מקול הלב שהצהיר כי הוא מתכוון להישאר באופוזיציה, סתר את דבריו של עו"ד כנפו כשאמר כי עד עכשיו לא קיבל ממנו טלפון להצטרף לקואליציה. הוא הבטיח לדאוג לתנאי העסקתם של עובדי העירייה והחברה למתנסים. שושן אמר: נהיה אופוזיציה אחראית ונצביע עניינית. עו"ד צחי אבו נאם נאום ממלכתי כשאמר שבא לעבוד והרגיע מעט את האווירה.  בוטרשווילי נאם נאום קצר והזכיר לכולם שהסתיימו הבחירות.  לסיום עלה ראש העיר שהתחיל בנאום ממלכתי אך בהמשך בעקבות קריאות ביניים ולאחר שנאלץ להפסיק מספר פעמים את נאומו, הוריד את הכפפות.

הערב תתכנס ישיבת המועצה הראשונה בפועל ו-9 חברי האופוזיציה, נכון לכתיבת שורות אלה, לא יתנו לישיבה להתנהל על מי מנוחות. במהלך הישיבה אמורים להצביע על ממלאי המקום וסגני ראש העיר, יקבעו הממונים ויו"ר הוועדות.

על פניו הרשימה היחידה שאולי תצטרף  ל-18 שכבר חתמו, היא הרשימה של צילקר, לחמני וגלבר, אם כי לפי מה שנראה כרגע הם יישארו באופוזיציה בשלב זה, מה שמבטיח קדנציה עם ישיבות מועצה מעניינות במיוחד. כזכור בקדנציה הקודמת היו רק שלושה חברי אופוזיציה.

תגובות

תגיות: , , , , , , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑