24 אוגוסט 2019

חדשות כביש41- עתידי620

17 ינו' 2016 | שמעון יעקבי

0

הבטיחו להרחיב את כביש 41 . אז הבטיחו

כביש 41 מחבר את נמל אשדוד עם צומת אשדוד ומזרחה עד צומת כנות. הקטע שבין נמל אשדוד לצומת אשדוד הוא הבעייתי והוא המהווה סיוט לאשדודים. עומס התחבורה בכביש זה רב ביותר ונובע בעיקרו מתנועה עצומה של משאיות, ברובן כבדות (סמיטריילרים) אל נמל אשדוד וממנו. בכביש יש שני נתיבים לכל כיוון אך אין די בהם. מחזה נפוץ לראות טור ימני של משאיות ענקיות לצד טור שמאלי של רכבים פרטיים ואחרים. העומס הרב גורם לפקקים תמידיים בשעות הלחץ (שעות הבוקר ושעות הערב) ובזבוז זמן רב בנסיעה איטית, מעצבנת ומעציבה, מתסכלת ומרגיזה.

 בשלהי תקופתו של צבי צילקר כראש עיר דובר על סלילת כביש מיוחד לנמל במקביל לכביש 41 שדרכו ינועו כל המשאיות בדרכן לנמל וממנו ובכך יפחת בהרבה העומס מכביש 41 לטובת נסיעה בטוחה יותר, מהירה יותר ופחות מזהמת.

בפברואר 2010 בטכס חנוכת המחלף הדרומי אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי כי "שוקדים בימים אלה על אישורים סטטוטורים לסלילת כביש חדש מקביל לכביש 41 שיחבר את כביש 4 ישירות עם הנמל ובכך תוקל התנועה בכביש 41".

 עד סוף 2009 היה לחץ תנועה אדיר בכניסה הדרומית לעיר. משנבנה המחלף החדש נהנים האשדודים וכל באי העיר מכניסה ויציאה ללא עיכובים, בצורה נוחה, מהירה ובטוחה.

הגיע הזמן לדרוש במפגיע את זירוז הטיפול במצוקת כביש 41. נקעה נפשם של האשדודים מהמצב הבלתי נסבל כפי שהוא היום.

מעיון באתר של החברה הלאומית לדרכים מתברר כי קיימת תכנית להרחבת כביש 41 לאורך 1.7 ק"מ בלבד, לכדי שלושה נתיבים לכל כיוון עם הסדרי גישה ליישוב בני-דרום ולאזור התעשיה הצפוני וכן הסדרת מפרידן בצומת ניר גלים. העלות של הפרויקט נאמדה ב- 215 מיליון ₪ והביצוע תוכנן להתחיל בסוף שנת 2013.

 מאז חלפו שלוש שנים ולא נעשה דבר. מעיון באתר האינטרנטי של נתיבי ישראל – החברה הלאומית לתשתיות תחבורה – מתברר כי התכנית הוסרה מסדר היום ואינה כלולה ברשימת הפרויקטים העתידים להתבצע מתי שהוא.

 אז מה? נמשיך לסבול?

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑