28 ינואר 2020

חדשות בית-יהודי-הנהגה-צעירה10-13

06 אוק' 2013 | ריכוז כתבים

0

ההנהגה הצעירה של הבית היהודי באשדוד: נטפל באלימות, דיור, חינוך ונגישות

במפגש שקיימה השבוע ההנהגה הצעירה של הבית היהודי באשדוד, הוחלט לטפל באלימות בקרב בני נוער, דיור לצעירים, חינוך, נגישות עבור קהילת החירשים ופתיחת החוף הנפרד בכל ימי השבוע. ההנהגה הצעירה קיימה ביום שלישי בערב מפגש עם בני נוער חילונים ודתיים במטרה לשמוע מהם על הבעיות שמטרידות אותם, מה הציפיות שלהם מההנהגה ואיך הם רואים את אשדוד מנקודת המבט של צעירים המתגוררים בה.

בעקבות המפגש המעניין, נציגי ההנהגה הצעירה החליטו לקיים מפגשים נוספים ועד אז להתחיל לפעול לפתירת בעיות קטנות שהועלו במפגש,  מתוך כוונה להמשיך ולפתור גם את הבעיות הגדולות הדורשות התארגנות מיוחדת.

שרון סמימי, אחד מחברי ההנהגה הצעירה: "ההנהגה הצעירה מורכבת מצעירים בני 17 עד 24 חילונים, מסורתיים ודתיים מתנועות נוער כמו מבני עקיבא ועזרא ומכל המגזרים. אנו רוצים להשפיע כמה שאפשר ובראש צעיר. אחת הבעיות שדורשות טיפול היא שלצעירים שלנו אין מענה. העירייה הביאה את אברהם פריד ומכרו כרטיסים ב-130 שקלים. מי יכול להרשות זאת לעצמו?  אנו מרגישים שבעיר החמישית בגודלה תקציב התרבות התורנית מופנה בעיקר לחרדים. בנושא החינוך ידוע שרמת התיכונים מהזרם הממלכתי דתי בעיר, נמוכה מזו של התיכונים הממלכתיים. אנו מקווים שרשת אמית תשנה את התמונה אך עוד מוקדם לדעת".

לדברי סמימי אחת המטרות של ההנהגה הצעירה היא לאחד בין כל המגזרים: "אין חילונים, דתיים וחרדים. כולנו יהודים".

עו"ד נריה און, יו"ר הבית היהודי באשדוד ומס' 1 ברשימה: "הצבנו שני צעירים ברשימה שלנו למועצת העיר. כפי שחשפנו  במיזם "מי עומד מאחורי כל מפלגה", השבוע מתברר  כי רשימת הצעירים "אשדודים" היא למעשה רשימת מרצ. ח"כ אילו גילאון נבחר לסגור את הרשימה ואשתו נבחרה לנהל את המטה של אשדודים. אני מקווה שהמיזם שלנו העיר את גם את עיניהם של הצעירים. אין לי ספק שההנהגה הצעירה שלנו תשמש להם לפה".

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑