20 נובמבר 2019

חדשות בן-גוזי620

23 אפר' 2013 | טל שמש

0

ההר הוליד עכבר: בן גוזי נידון לחצי שנה על תנאי וקנס

מאיר בן גוזי, בן 55, מנהל אגף החופים בעיריית אשדוד ויו"ר ועד עובדי העירייה נידון היום לששה חודשי מאסר על תנאי ולקנס של 50 אלף ₪. בתחילה נטען כי הוא סייע לארגון פשיעה, עבירה חמורה בהרבה. זאת במסגרת הסדר טיעון בפרשיית הסיוע לארגון הפשיעה של ארמו מיארה. כל תשעת הנאשמים כולל בן גוזי הגיעו להסדרי טיעון עם הפרקליטות. בן גוזי הורשע במרמה והפרת אמונים.

במסגרת כתב האישום המתוקן בן גוזי הודה כי בשנת 2009 כאשר מנהל ארגון הפשיעה, ארמו מיארה, עשה מאמצים לזכות באמצעות אחרים במכרז שירותי החוף באשדוד, פעל בן גוזי, עת שימש כמנהל האחזקה בחופים בעירייה, כדי לעזור למיארה לזכות במכרז בכך שהדריך אותו לומר שמיארה נמנה על נותני שירותי החוף הוותיקים למרות שבן גוזי ידע שמיארה אינו כזה.

בן גוזי הודה במסגרת הסדר הטיעון כי היה מעורב בתיאום פגישה במסגרת מילוי תפקידו אצל מי ששימש אותה עת כמנהל מחלקת החופים בעירייה פגישה, שבסופו של יום לא סייע למיארה בקידום ענייניו.

אילן בן עדי, מנכ"ל עיריית אשדוד מסר בשלב הטיעונים לעונש מכתב לבית המשפט ועשה ככל יכולתו שבן גוזי לא יורשע בכלל ובעבירה שיש עמה קלון בפרט כי התוצאה תהיה שהוא יצטרך לעמוד מול בית דין למשמעת ואולי יפוטר. בן עדי כתב לבית המשפט כי מדובר במעידה חד פעמית לא חמורה ושבכוונתו לפעול בעניינו במסגרת משמעתית בלבד. המנכ"ל הוסיף כי הוא סבור שמקרה זה אינו מתאים לטיפול בית הדין למשמעת כיוון ש מדובר במעשים שוליים.

בן גוזי טען להגנתו כי פנייה טלפונית מצד חבר לעבודה קישרה בינו לבין מיארה על מנת לקבל מידע אודות מכרזים. הוא ידע כי מיארה מוכר כאדם בעל קשרים בעולם התחתון, פחד מפניו ומסר מידע אודות המכרז בלי לחשוב על תוצאות ומשמעות המעשים. הוא ידע כי אדם המעורב בפלילים לא יוכל לזכות במכרז ועובדה זו עמדה לדבריו לנגד עיניו , שמסר המידע.

הוא הביע חרטה על המעשה והביע חשש מאובדן מקום העבודה.

בא כוח התביעה עו"ד חביביאן ציין בבית המשפט כי למרות ההליך המשפט, בן גוזי נחשב עדיין לעובד עירייה והעירייה אף מממנת לו רכב ופלאפון שכביכול אמורים לשמש לאותו לעבודתו.

סנגורו הלוי סבר כי זה המקרה הנכון להימנע מהרשעה,  מאז שנעצר אינו עובד, הוא  נפגע פגיעה כלכלית קש כבר מעצם הגשת כתב האישום..

בן גוזי פנה לשופטים רויטל יפה כ"ץ, אריאל ואגו ויורם צלקובניק ואמר כי "היום אני יודע שאם בעזרת השם אחזור העבודה שלי, אני יודע מה מותר ומה אסור, כי הרגשתי את זה על הבשר שלי".

הוא הוסיף כי "בסך הכל בן אדם שאל שאלה, אני נשאל ביום אלפי שאלות, שואלים אותי כל דבר ודבר ועניתי. לא ראיתי לנגד עיני פגיעה ולא חשבתי. לא היתה לי  שום כוונה לא להכפיש את העיריה ולא לפגוע בעירייה ולא לעשות מעשה שיפגע בי או בעיר.  עשיתי טעות. הוא ביקש לאפשר לו לחזור למקום עבודתו.

בן גוזי הוסיף כי הוא נפגע כלכלית, ציבורית ותדמיתית וכי אינו בטוח שיוכל לזכות בבית הדין למשמעת במידה ויורשע ועל כן ביקש שלא להרשיעו.

בית המשפט קבע כי לא ניתן לומר כי מעשי הנאשם זניחים כפי שסבר מנכ"ל העיריה או שהם במדרג כה נמוך כפי שטען הסנגור, עד כי לא יהיה זה נכון להרשיעו בדין.

השופטים קבעו כי בן גוזי, שהיה בעל תפקיד בכיר בעיריית אשדוד ואף היה יו"ר ועד העובדים ובעל השפעה של ממש בעירייה, מעל בתפקידו ומעל באמון שהציבור נתן בו. אין מדובר רק בסטייה אתית בלבד מנורמת ההתנהגות הצפויה מאיש ציבור. הפגיעה באמון הציבור עולה על הפגיעה האפשרית בנאשם עצמו אם יורשע.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑