24 אוגוסט 2019

חדשות איטח-רובינשטיין-אבואב620-11-13

01 אוק' 2014 | ריכוז כתבים

0

המחוזי ביטל את זיכויו של איטח בגין הטרדה מינית ומעשים מגונים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל לפני זמן קצר את ערעור המדינה על פסק דינו של בית משפט השלום באשדוד, בעניינו של קב"ט עיריית אשדוד, אריה איטח. בית המשפט המחוזי ביטל את החלטת בית משפט השלום לחשוף מקור מודיעיני בתיק, ביטל את זיכויו של איטח והחזיר את המשך הדיון בתיק לבית המשפט, מן הנקודה בה הופסק ההליך.

כזכור, אריה איטח הואשם בביצוע שורת עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים כלפי שלוש עובדות שעבדו תחת ניהולו. עקב החלטת בית משפט השלום לחשוף מקור שמסר מידע מודיעיני בתיק, ולמסור את פרטיו של המקור לבא כוחו של איטח, הודיעה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לפני כשנה לבימ"ש השלום באשדוד כי היא נאלצת לחזור בה מכתב האישום והגישה הודעת ערעור לבית המשפט המחוזי, זאת לאור הנזק המשמעותי וחסר התקנה שיכול היה להיגרם לטענתה אילו נחשפה זהות המקור.
לטענת הפרקליטות, כפי שעלה מהודעת הערעור, נפלה טעות בהחלטת בית המשפט באשדוד וההחלטה לחזור מכתב האישום התקבלה אך ורק בשל היעדר מסלול דיוני אחר המאפשר לפרקליטות לערער על החלטת ביהמ"ש הנכבד. הפרקליטות: "כל הדרך סברנו  כי תלונותיהן של המתלוננות הינן תלונות אמת, כי יש סיכוי סביר להרשעת מר איטח במיוחס לו בכתב האישום וכן כי אין בחשיפת המקור כדי לסייע להגנתו".

אריה איטח מסר בתגובה לאשדודניוז כי בכוונתו לפנות בעצת פרקליטו לרשות העליונה לערעורים. איטח: "אי אפשר להמשיך המשפט בלי לחשוף את המקור. בסך הכל המחוזי החליט בנוגע להחלטת שופטת השלום לחשיפת המקור ולא להכרעת דין על האישומים עצמם".

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑