27 פברואר 2020

חדשות רצל-בן-21-חולות620-11-13

06 ינו' 2015 | ריכוז כתבים

0

המשטרה: בן דודו שהשתתף בחיפושים אחר מיכאל בוסקילה הוא זה שרצח אותו

המשטרה: בתום חקירה מורכבת ומקצועית ביססו שוטרי היחידה המרכזית ( ימ"ר ) מרחב לכיש בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן בשיתוף פעולה עם צוות חקירה מיוחד שהוקם במחוז הדרומי של המשטרה בפיקודו של רפ"ק רונן עמרם תשתית ראייתית ועצרו לפני כשלושה שבועות את מיכאל מיכאלשווילי, תושב אשדוד בן 24 בחשד לרצח בן דודו מיכאל בוסקילה בחולות אשדוד בשנת 2013. ראייה פורנזית ( DNA ) שנדגמה מגרביים שנמצאו בתוך קופסה ובה אקדח שגרם למותו של בוסקילה היא שהביאה לפענוח המקרה. ביום ה' תגיש פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד החשוד בחשד לרצח ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

כזכור בתאריך 14.11.13 נמצאה גופתו של בוסקילה, תושב אשדוד בן 21, כשלוש שעות לאחר שבני משפחתו דיווחו למשטרה על היעדרותו. בני משפחתו הגיעו למשטרת אשדוד וסיפרו כי בוסקילה סיים לעבוד בשעה חמש אחר הצהריים ולא שב לביתו. כוחות משטרה, בסיוע בני משפחה ומתנדבים, החלו בחיפושים ובעקבות הכוונה של החשוד מיכאלשווילי נמצא רכבו של בוסקילה ולא הרחק משם אותרה גם גופתו בסמוך לנקודת קידוח יבנה בחולות חוף הים באשדוד, כשעליה סימני ירי.

מפקד מרחב לכיש נצ"מ אלי כזרי שהגיע לזירת האירוע בראש כוחות משטרה רבים הטיל את חקירת המקרה על היחידה המרכזית ( ימ"ר ) מרחב לכיש. חקירה מהירה הובילה את החוקרים אל בן דודו של הנרצח, מיכאל מיכאלשווילי וחברו פיני אבייב שלקחו חלק בחיפושים אחר בוסקילה עם קבלת הידיעה על היעדרותו. השניים נעצרו ע"י בלשי הימ"ר ובחקירתם הכחישו את המיוחס להם. בנוסף במהלך חקירת המקרה ע"י חוקרי הימ"ר דאז איתרו החוקרים סמוך לזירת הרצח קופסה קבורה בעומק האדמה ובה אקדח ורימון הלם עטוף בגרביים. בבדיקה שנערכה עלה כי האקדח שנמצא בקופסה הוא האקדח שגרם למותו של בוסקילה. עוד נמצא כעשרה ימים לאחר התרחשות הרצח, אופנועו של מיכאלשווילי כשעליו מונחות כפפות. בהמשך החקירה שוחרר החשוד אבייב בתום שני ימי חקירה ואילו החשוד מיכאלשווילי שוחרר בשל חוסר ראיות להעמדתו לדין לאחר 30 ימי מעצר.

בחודש אפריל 2014 הטיל מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי את תיק החקירה על צוות חקירה מיוחד בראשות רפ"ק רונן עמרם, ק' חקירות ומודיעין בתחנת עיירות שבמרחב הנגב. פעילות זו היא המשכה של מדיניות מפקד המחוז בחקירת תיקי רצח שטרם פוענחו והקמת צוותי חקירה מיוחדים לשם כך המורכבים מקצינים וחוקרים ממרחבים ויחידות שונות לחשיבה ובחינה מחודשת של ראיות.

במחוז הדרומי של המשטרה מציינים כי "בכל הקשור לתיקי רצח לא מפוענחים נוהג מפקד המחוז הדרומי לקיים סטאטוסים וישיבות עיתיות עם צוות החקירה וקציני המטה המקצועיים, בישיבות אלו דנים בטיב הראיות והתקדמות החקירה, היבטי מודיעין ובוחנים כיוונים חדשים ונוספים, וכך הוחלט על מהלך יצירתי אמיץ ומעניין והוא לתת לקצין ותיק ומנוסה מתחנה ומרחב אחר במחוז כזה שאין לו כל הכרה ונגיעה לתיק לקחת את החקירה עם כל החומר שנאסף עד כה להעמיד לרשותו כל מה שידרוש מבחינת אמצעים ומשאבים לתת לו לבחור את הצוות המקצועי שיוביל את החקירה והכול כדי לבחון קו חשיבה אחר שונה שיוכל להאיר בזווית שונה כיוונים חדשים ומרעננים, למשימה נבחר רפ"ק עמרם והתוצאות לא איחרו לבוא וזאת לאחר שנים שהתיק היה ללא התקדמות משמעותית".

לדברי המשטרה, במהלך בחינת הראיות כפי שנאספו בחקירה הראשונית בימ"ר לכיש ואיסוף ראיות חדשות ע"י צוות החקירה המיוחד יחד עם חוקרי הימ"ר התקבלה חוות דעת המציינת כי על הכפפות שנמצאו על אופנועו של מיכאלשווילי אותרו שרידי ירי התואמים לאקדח שנמצא בקופסה. בהמשך נשלחו מחדש לבדיקת מעבדה הגרביים שעטפו את רימון ההלם שנמצא בקופסה עליהן נמצאה ראייה פורנזית שהובילה למעצרו מחדש של החשוד.

בתאריך 13.11.14 עצרו בלשי היחידה המרכזית ( ימ"ר ) לכיש את החשוד מיכאל מיכאלשוולי תושב אשדוד בן 24 , בן דודו של הנרצח, השוהה כעת במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו בשל מעורבותו באירוע שוד במחוז מרכז. החשוד הובא לחקירה בפני חוקרי מחלק התשאול בפיקודו של רפ"ק משה קליין בחשד לרצח. מעצרו הוארך מספר פעמים בבית משפט השלום באשקלון. על פי החשד המניע שהוביל לרצח הוא ויכוח כספי לכאורה בין החשוד לנרצח, בן דודו.

חקירת המקרה לוותה ע"י פרקליטות מחוז דרום באמצעות פרקליט המחוז עו"ד אלון אלטמן, עו"ד אלכס דרנבוים ועו"ד עפרה לוי. ביום ב' 5.1.15 הגישה פרקליטות מחוז דרום הצהרת תובע טרם הגשת כתב אישום ובקשה למעצר החשוד עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בתום החקירה ולאחר שבוססה התשתית הראייתית כנגד החשוד תגיש ביום ה' פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד החשוד בחשד לרצח.

מפקד מרחב לכיש במשטרה, נצ"מ אלי כזרי התייחס לפענוח הרצח ואמר כי "מדובר בחקירה מורכבת שחייבה אורח רוח, קור רוח ושיתוף פעולה מקצועי בין היחידה המרכזית של מרחב לכיש המיומנת ועתירת ניסיון בחקירת הפשיעה החמורה לבין צוות החקירה המיוחד שהוקם במחוז הדרומי. השתמשנו בכל המשאבים והאמצעים העומדים לרשותנו ולא חסכנו שום מאמץ כדי להגיע לחקר האמת ולוודא שמי שצריך לשם מחיר כבד על מעשיו יעשה זאת. משטרת מרחב לכיש תמשיך להתייחס ולחקור את כל תיקי הרצח שטרם פוענחו ולשים את בטחונו האישי של הציבור בסולם עדיפות עליון".

צילום באדיבות : חט' דובר המשטרה: הקופסה ובה האקדח, הרימון והגרביים

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑