28 פברואר 2020

חדשות משטרה. ניידת620

30 יוני 2014 | ריכוז כתבים

0

המשטרה: רוצח רינת רואס הוא פועל בניין פלסטיני

ימ"ר לכיש עצר את שאכר בילאל, בן 30 תושב בועינה בחשד לרציחתה ואינוסה של רינת רואס לפני 9 שנים במרחק של כ-300 מטרים מכיכר השפיץ בסיטי באשדוד.
לטענת המשטרה בידיה מימצא DNA מרוק הזהה למימצאים שנימצאו בשלושה מוקדים על גופתה של הצעירה. עורך דינו מכחיש בשמו כל קשר לרצח ולאונס וטוען כי מי שרצח את רואס שלח טרקטוריסט לשבש את הזירה למחרת הרצח.
שאכר נעצר ב-22 ליוני השנה והוא נחשד בכך כי ב-31 למאי 2005 רצח ואנס את רואס ליד שיח באזור בנייה בסיטי בעיר. מעצרו הוארך עד ל-3 ליולי כשבכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום בגין רצח, בעילה בהתעללות ומעשה סדום. ביום הרצח שעכר היה בן 21. חומר החקירה שכלל 7 צוותי חקירה שונים מונה 27 קלסרים.
השופטת סבין כהן מבית משפט השלום באשקלון קבעה לפני שבוע בדיון להארכת מעצרו כי "בחומר הראיות ויש בו כדי לבסס חשד סביר לביצוע המעשים המיוחסים למשיב, כאשר לאור חומרת המעשים המיוחסים שקלתי את טענות ב"כ המשיב לעניין טיבן של הראיות וניתן לומר כי החשד הסביר הוא חשד ברמה אשר מצדיק מתן אפשרות ליחידה החוקרת לבצע את פעולות החקירה אותן היא מבקשת לבצע, זאת כאשר המשיב נתון במעצר, כאשר אין מחלוקת כי בשל טיבה של העבירה מתקיימות עילות מעצר". אז האריכה את מעצרו בשבוע למרות שהמשטרה דרשה הארכה של 13 יום.
בדיון שהתקיים היום בפני סגן נשיא בית משפט השלום באשקלון, השופט גיל דניאל, השופט האריך את מעצרו ב-4 ימים נוספים.
לדברי המשטרה, ב31 למאי 2005 רואס, חזרה מעבודתה, בעיר אשדוד בשעה 23:00 לערך ומשם צעדה לכיוון ביתה. החשוד ארב לה בסמוך לזירת האירוע, תקף אותה, וגרר אותה לתוך שיח שבו נאנסה ונרצחה. החשוד לאורך כל חקירותיו בשלבים הראשונים הכחיש כל קשר לעיר אשדוד, בהמשך קשר עצמו לאשדוד ולעבודה באתר בניה, הקרוב לזירת הרצח. לטענת המשטרה החומר שקושר את החשוד בצורה חד משמעית לביצוע הרצח מקורו בפרופיל DNA של המשיב, על גופת המנוחה. מה עוד שחוות הדעת בתיק, מקימות חשד שהמשיב תקף את המנוחה, המנוחה התנגדה למעשיו של המשיב, ובסופו של דבר המשיב רצח אותה, אנס אותה, ביצע בה מעשה סדום והשאיר אותה בתוך השיח כשהוא נמלט מאשדוד.
סניגורו טען בדיון כי המשטרה התנגדה לבקשת החשוד לבצע בדיקת פוליגרף. מהדיון היום להארכת מעצרו התברר כי כ-12 שעות לאחר מציאת הגופה התברר כי שהעירייה שלחה טרקטוריסט שגדע השיח עליו נאנסה המנוחה. המשטרה לא חקרה את הטרקטוריסט ולא את מי ששלח אותו לעשות זאת. המשטרה הודתה גם כי יש חלק מבדיקות DNA שדיגמה המשטרה ושלחה למטה הארצי נרקבו והמשטרה נאלצה לפנות שוב לאותם אנשים ולקחת מהם דגימות חדשות. במסגרת החקירה נלקחו מעל 1,000 בדיקות DNA.
החשוד נחקר בחודש אפריל השנה ואז גם נלקחה ממנו דגימת DNA ושהביאה למעצרו ולהתפתחות הדרמטית בחקירה. לדברי המשטרה כיוון החקירה הראשוני היה איתור פועלים שקרובים לזירת האירוע, לקיחת דגימה בהתנדבות על מנת לשלול קשר לזירת הרצח. לדבריה לאחר 9 שנים החשוד עלה כאדם היחיד שהפרופיל שלו נמצא על גוף המנוחה, שהיחס הוא אחד למיליארדים. עוד עולה כי רואס נחנקה למוות.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑