27 פברואר 2020

חדשות פתק-שוד620-12.15

22 דצמ' 2015 | ריכוז כתבים

0

המשטרה: תפסנו החשוד בשוד 5,500 ₪ בנק הדואר ברובע ו'

כמעט שנה חלפה מאז ארע שוד מזויין בסניף בנק הדואר ברובע ו' באשדוד, ולטענת משטרת ישראל  היא הצליחה לשים ידה על חשוד במעשה. התפנית בחקירת המקרה התאפשרה הודות לפיענוח טביעת אצבע שהושארה על הפתק (ראו תמונה) בו השתמש החשוד בשוד. החשוד שנעצר לפני כשבוע מכחיש כל קשר למעשה. בתום חקירה מורכבת, כתב אישום נגדו יוגש באמצעות פרקליטות דרום כבר בימים הקרובים.

לפני כשבועיים חלה התפתחות דרמטית בתיק חקירת אירוע שוד מזויין שהתרחש בתחילת השנה בסניף בנק הדואר ברובע ו' בעיר אשדוד. פיענוח טביעת אצבע על ידי מעבדת הזיהוי של משטרת ישראל, אותה הותיר החשוד על פתק בו השתמש במהלך האירוע, הביאה למעצרו של בן 29,  תושב שדרות שהתגורר אז בסמוך לסניף הבנק באשדוד. מיד לאחר מעצרו הועבר החשוד לחקירה במשטרה, שם לדברי המשטרה שמר בתחילה על זכות השתיקה בפני חוקריו. בהמשך חקירתו, תוך הארכת ימי מעצרו, מסר החשוד טענת אליבי שלטענת המשטרה, הופרכה, והכחיש כל קשר לאירוע השוד ולפתק בו בוצע שימוש באירוע, על אף שנמצאה טביעת אצבע של החשוד עליו. המשטרה מסרה כי אט אט במהלך החקירה התגבשו ראיות כלפי החשוד שהבשילו עד לכדי כתב אישום שיוגש בימים הקרובים באמצעות פרקליטות מחוז דרום.

כזכור, בתחילת השנה ב-6 לינואר, ארע שוד מזויין בסניף בנק הדואר ברובע ו' בעיר אשדוד. חשוד שנכנס למקום, ודאג אף להוציא מספר לתור, המתין והתיישב הרחק מהדלפק. בשלב מסוים ניגש החשוד לכספרית כשחלק מפניו מוסתרות והגיש לה פתק בו היה כתוב – "יש לי נשק ולך כסף את כל הכסף אלי ומהר" תוך שמרים את חולצתו כפי הנראה בתנועת מסר מאיים. העובדת המפוחדת העבירה לחשוד סכום כסף של 5,500 ₪ שהיו ברשותה, וזה מיד עזב את הסניף. סריקות נרחבות שערכו שוטרי משטרת ישראל באזור וצפייה במצלמות האבטחה במקום לא סייעו בידי חוקרי המשטרה לפענח בשלב זה את המקרה, עד אשר כאמור הצליחו בתחילת החודש חוקרי הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל לפענח את טביעת האצבע אשר נמצאה על הפתק בו השתמש החשוד. לאור הפיענוח נעצר החשוד שעבר בינתיים להתגורר בעיר שדרות, לדברי המשטרה, בחיפוש שנערך בביתו איתרו השוטרים נעלי עור התואמות לנעליו של החשוד שביצע את השוד. מעדויות שנאספו, בין היתר ממקורביו בעבר, עלה כי זה סיפר להם על המעשה ואת סכום הכסף אותו שדד ועל כוונתו לצאת מהארץ בקרוב, עובדה שהתבררה כנכונה. מתברר כי יומיים לאחר השוד יצא החשוד את גבולות המדינה.

תמונת הפתק באדיבות חטיבת דובר המשטרה.

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑