25 ינואר 2020

חדשות נחל-לכיש-ציפורים620-6-13

12 יוני 2013 | טל שמש

0

העיריה: מאות בעלי חיים מתפתחים בבריכה האקולוגית של נחל לכיש

לדברי עיריית אשדוד, נחל לכיש הולך ומשתקם ובסביבתו הטבעית חוזרים לפעול כל האלמנטים המלמדים על התעוררות וקיום מערכת חיים שלמה. הדוגמא המובהקת לכך היא הבריכה האקולוגית הצעירה שמארחת מאות עופות, דגים ובעלי חיים יבשתיים.

תחילתו של הסיפור ביוזמה הברוכה של מירון יעקובוב, סגן מנהל אגף נחל וניקוז, המלווה את הנחל הרבה מאוד שנים ומכיר אותו לפני ולפנים. מירון הציע לנצל את מימיו של נקז בזק ולאגור את המים בשטחה של בריכה טבעית הסמוכה לנקז. רק חודש אחד עבר מאז שהמים החלו להיקוות בבריכה וכבר ניכר כי מדובר בעוד החלטה מוצלחת הקשורה בנחל.

המיוחד בבריכה האקולוגית שנוצרה היא בהיותה טבעית וסמוכה אל הנחל, כאשר מסביב לה גדלים עצי אקליפטוס גבוהים ועל הגדות שיחי מים וסוף (קנה סוף). את הסביבה הטבעית הזו גילו לראשונה עופות המים – האנפות הלבנות והאנפות האפורות, אשר הצליחו כבר לבנות לעצמן מושבה קטנה ורוחשת. בתוך המים נצפו דגי שפמנון גדולים וצבי ים קטנים.

בעירייה מציינים כי מי הבריכה הרדודים מאפשרים לעופות המים לקבוע שם את ביתם והצמחיה העבותה מייצרת סביבה מתאימה לדגי השפמנון.
"רק כחודש ימים שהבריכה הזאת פעילה ומציגה תוצאה מרשימה" אומר יעקובוב שמוסיף כי מדובר באגן מים המשתרע על כמה דונמים הסמוכים אל הנחל ותומכים למעשה בשקומו של הנחל. מנכ"ל העירייה אילן בן עדי מציין כי העיקשות וההתמדה של יעקובוב, שוב הוכיחו שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה. בעיריה מעריכים כי הצלחות מן הסוג הזה ממלאות את הלב בהרבה מאוד תקווה ואמונה כי שיקומו המלא של הנחל הוא רק עניין של זמן ובסופו של תהליך תהיה זו פנינה תיירותית יפה, ממנה יהנו תושבי העיר ואורחיה.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑