24 ינואר 2020

חדשות גן-חרדי2013-620

13 מאי 2013 | טל שמש

0

העירייה: רק 34 בתים ברובע ג' מתנגדים לשת"פ ההפרדה במקור

לדברי העירייה, ברובע ג', בו הסתיימה ההסברה בתחילת החודש, נרשמו תוצאות מצוינות כאשר 88.2% מהבתים שנפקדו גילו רצון למיזם ההפרדה במקור. הנתונים המסכמים לרובע ג' מלמדים על 4,839 בתי אב שנפקדו ומתוכם 4,196 קבלו הדרכה ושיתפו פעולה עם המשך המיזם. רק 34 בתי אב הביעו התנגדות למיזם והאחרים שלא היו בבית ודאי יזכו לביקור נוסף ולהסברה משלימה.

באופן כללי, תושבי אשדוד החרדים הוכיחו כי הם חרדים גם לסביבת מגוריהם ולערכי הסביבה. הראייה: בפרק זמן קצר של שבועיים בלבד, מיום שצוותי ההסברה של מיזם ההפרדה לשני זרמים החלו את פעילותם ברובע ז', רשמו לדברי העירייה כ-70% הצלחה ולא נרשמה אפילו לא התנגדות אחת בקרב התושבים.

על פי הדוחות המצטברים עד כה נפקדו 2658 בתי אב ובאף בית לא נרשמה התנגדות למיזם. כלומר כל התושבים אליהם הגיעו צוותי ההסברה, גילו רצון להצטרף למיזם ולבצע הפרדה הלכה למעשה. "מדובר בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל מצד התושבים כאשר המאפיין הבולט ביותר לאוכלוסיה זו הוא השכנות הטובה וההשפעה החיובית שיש לבית אב על משנהו".

חברי ועדת הסברה מציינים כי הכניסה לכל רובע מלוות בכמה מהלכים מקבילים המסייעים בהטמעת הפרויקט כך שיסייע ככל שניתן להגברת המודעות וליצירת מודעות ושיתופי פעולה של התושבים. כך מתחילם במסע הסברה הכולל פרסום בתקשורת, בחוצות העיר ובחומר המופץ לבתי אב. בתוך כך הקמפיין מלווה בפרסום על גבי מדרכות ובהצבת שמשוניות בבניינים שבהם נתבצעה הדרכה. אך גולת הכותרת היא בשדה החינוך, שם מתבצעת פעילות יותר מעמיקה עם הילדים אשר הופכים להיות הסוכנים הטובים ביותר לקידום ערכי הסביבה. ברובע ז' התבצעה גם פעילות בגני הילדים, בה הועברה תוכנית חינוכית והסברה לגיל הרך (ראו בתמונה המצורפת).

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑