27 פברואר 2020

חדשות מורדי-ישראל620

02 יוני 2014 | טל שמש

0

העיתונאי מורדי ישראל נבחר ליו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת אחווה

העיתונאי וכתב הרדיו מורדי ישראל נבחר ברוב של 70 אחוז ליו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית אחוה.
לפני 18 שנה החל הסטודנט מורדי ישראל בלימודי תקשורת .במהלך לימודיו הוא בחר לראיין את ראש הממשלה דאז יצחק רבין . בלשכתו של רבין לא נענו לבקשת הראיון של הסטודנט הצעיר והנמרץ. בשלב הזה החליט מורדי לא להרים ידיים ולהגיע לעצרת השלום שהתקיימה ב4.11.95 בכיכר מלכי ישראל דאז .מורדי הצליח לשכנע את אנשי האבטחה לאפשר לו להיכנס לשטח הסטרילי ולראיין את ראש הממשלה יצחק רבין שזה עתה ירד מהבמה. אלה שאז המאבטח שהיה אמור לשמור על גבו של ראש הממשלה הסתובב והלך לאחור והסטודנט מורדי ישראל מצא את עצמו מאחורי גבו של רבין .באותם רגעים ממש הגיח הרוצח מאחור ומאחורי גבו של הסטודנט מורדי הוא ירה 3 יריות שרצחו את ראש ממשלת ישראל מול, לעיניו של הסטודנט ההמום.
החוויה הקשה הזו הביאה לכך שהסטודנט המוערך מורדי ישראל יפסיק את לימודי התקשורת ויבחר להתרחק 18 שנה מעולם האקדמיה. בזמן הזה הספיק מורדי לעבוד בתחום הוראת התקשורת .להיות כתב ברשת מקומוני מעריב ואתר האינטרנט nrg ,לנהל תחנת רדיו מטעם קול ישראל, לעסוק בדוברות .ב 8 השנים האחרונות לשמש ככתב רדיו דרום 101.5 .

18 שנה זה פרק הזמן שלקח למורדי ישראל לחזור לאקדמיה.הוא נרשם ללימודים במכללה האקדמית אחוה . בשנה האחרונה הוא הספיק לצאת מטעם המכללה יחד עם משלחת של יהודים וערבים למפגש זהויות בגרמניה ,לצאת מטעם התאחדות הסטודנטים הארצית למסע לפולין ולקחת חלק בפרויקטים ביניהם עזרה לניצולי שואה ושיחות דו קיום יהודים וערבים במסגרת תוכנית סאדקה רעות.

השבוע מורדי סגר מעגל חשוב כאשר נבחר לתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית אחוה הוא זכה ל-70 אחוז מקולות הבוחרים יחד איתו ברשימה הסגנית אתי אברהמי נבט .סייעת משפטית במקצועה משתתפת פעילה בועדות חינוך ורווחה בכנסת בנושאי נגישות סטודנטים באקדמיה .פעילת ציבור ומובילה חברתית.
והשותפים הבלתי נפרדים להצלחה נסרין אבו גאנם והישאם אבו סריחאן מנהיגים חברתיים מהמגזר הערבי, המשתתפים באופן פעיל בסדנת סדאקה רעות ופועלים לקידום חברה שוויונית,ורב-תרבותית, המבוססת על צדק חברתי וסולידריות הדדית.

מורדי, מה הביא אותך להתמודד לתפקיד היו"ר
"המכללה האקדמית אחוה נמצאת בימים אלו בתנופה אדירה. מסלולי לימודים חדשים נפתחים והמכללה גדלה ומתפתחת, האג'נדה של המכללה דוגלת בקידום רב תרבותיות והשונות בחברה. אני מאוד מזדהה ומתחבר לערכים הללו . לא מעט מחברי הסטודנטים פנו אלי בשבועות האחרונים בבקשה להתמודד לתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים ,נעתרתי לבקשה ויחד בנינו רשימה איכותית ורב גונית המשלבת יהודים וערבים נשים וגברים צעירים ומבוגרים ,ובעיקר סטודנטים חדורי מוטיבציה המעוניינים לשנות את סביבתם הקרובה ולהשפיע לטובה למען הסטודנטים במכללת אחוה. הרשימה בראשותי זכתה ברוב של 70 אחוז מקולות הסטודנטים ואני רוצה להודות להם על האמון שנתנו בי וברשימה המנצחת שלי.

מה אתה מתכנן לעשות במסגרת תפקידך כיו"ר האגודה?
"בימים אלה אני עובר חפיפה לתפקיד עם היו"ר היוצא טל דהן ובהזדמנות זו ברצוני להודות לו על העשייה הברוכה למען הסטודנטים ולאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו .בימים הקרובים אני מתכוון להיפגש עם נשיא המכללה פרופסור עליאן אלקרנאוי אותו אני מעריך מאוד באופן אישי, עם ד"ר זיו חורב מנכ"לית המכללה המנהלת אותה ביד רמה ועם, ודיקן הסטודנטים ד"ר מיכל רביבו שטיינר הזוכה להערכה גדולה מצד הסטודנטים .אין לי ספק שנפעל כולנו יחדיו לשיתוף פעולה מלא ופורה לטובת הסטודנטים זה הרצון המשותף של כולנו.
במסגרת תפקידי אני מתכוון לדאוג לכלל המגזרים במכללה באופן שווה ללא כל הבדל ומשוא פנים . משרדי יהיה תמיד זמין ופתוח לכל סטודנט. האגודה תהווה גב חזק לסטודנטים כפי שהתחייבתי בקמפיין הבחירות. יחד עם זאת אני מתכוון לקדם פרויקטים לרווחת הסטודנט ולהביא את הסטודנטים – דור העתיד של ישראל – להיות מעורבים יותר מבחינה חברתית. אין לי ספק שבתקופה הקרובה נהפוך את הקמפוס האקדמי אחוה למקום ראוי ביותר שכייף ומשתלם ללמוד בו. זה תלוי רק בנו".

תגובותהתגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑