24 יולי 2019

חדשות בקבוקי אקסטזי-נוזלי620

27 אוק' 2014 | שמעון יעקבי

0

השיא בנהיגה בשכרות נרשם באשדוד

כותרות בעיתונים, בחדשות בתחנות הרדיו ובמדיה האינטרנטית הכריזו על שבירת שיא בנהיגה בשכרות. על פי הפרסום, תושב קריית ים, בן 41, נתפס נוהג בשכרות ברמה של 1625 מיקרוגרם לליטר אויר נשוף. מדובר ברמת השכרות הגבוהה ביותר שבה נתפס אי פעם נהג בישראל. ע"פ חוק הרף המותר הוא 240.

חשוב לציין כי אומנם מדובר ברמה גבוהה מאוד כי על פי הספרות המקצועית נכתב כי רמה של 1,600 כבר מובילה לאובדן הכרה.
אך כבר לפני 10 שנים, ב- 2004 עצר שוטר התנועה הותיק והמנוסה ד.ב. נהג בן 65 שנהג ברובע י"ב תחת השפעת אלכוהול ובבדיקת ינשוף נמדד ערך של 1770. לדברי השוטר הנהג "היה שפוך ולא יכל לעמוד אל רגליו. הוא לא יכל לבצע את בדיקת המאפיינים".

על מנת להגיע לרמה כזו של אלכוהול בדם יש לשתות ארבעה ליטר בירה או לחילופין בקבוק של משקה אלכוהולי חריף בתוך פרק זמן קצר. עם זאת, רמת האלכוהול בדם מושפעת גם ממשקל הגוף, ממשך השתייה, על קיבה ריקה או עם אוכל, מצב בריאותי, חום הגוף ומפרמטרים נוספים.
מן הראוי לציין כי אלכוהול ברמות גבוהות כאלה גורם לאובדן שיווי משקל, ראיה כפולה, עייפות, קושי להישאר ישובים בגו זקוף, איבוד זיכרון, חוסר תגובה לקול, ישנוניות ועד לאובדן הכרה, אובדן שליטה על דרכי השתן, לחץ דם נמוך, נשימה לא סדירה ועד מוות.

במיקרה של הנהג מקרית ים מתברר כי לשוטרי התנועה משלוחת זבולון נמסר על נהג המזגזג עם רכבו ואף עולה על המדרכה, סמוך לצומת "צבר", בין הקריות ביאליק ומוצקין. צוותי תנועה זבולון, בפיקודו של רס"מ שרון בן ישי, נשלחו לדלוק אחריו והצליחו לאתרו באזור רחוב החשמונאים בקרית מוצקין.
בנוסף, התברר כי הנהג פסול לנהיגה ע"י בימ"ש ביודעין ולחובתו מעצר על תנאי של שלושה חודשים בתוקף בעקבות עבירת נהיגה בפסילה. הנהג נעצר ונכלא.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑