27 פברואר 2020

חדשות שאריות-טיל-קניון8-14

26 אוג' 2014 | ריכוז כתבים

0

חלק מטיל שיורט נחת על תקרת הזכוכית של קניון

זביל של טיל שיורד נחת על תקרתת הזכוכית בקניון באשדוד. אין נפגעים. קומת קניון נסגרה עד לתיקון התקרה. הזביל פונה על ידי חבלן. אתמול בשעה 17:30 נשמעה אזעקה ולאחריה דווח על שני טילים שנורו לעבר העיר – האחד יורט והשני נפל בשטח פתוח. מאוחר יותר נפוצה שמועה על נפילת טיל בקניון בעיר, וכעבור כמה דקות נוספות התברר שמדובר בשריד של פעולת היירוט.

בדיקת השתלשלות העניין והדיווח השגוי מלמדת על פער בין ה״בום״ של היירוט לבין נפילת הרסיס בקניון. כלומר היתה אזעקה ואנשים התמגנו, אך לאחר שנשמע בום הבינו שהטיל יורט ואפשר לצאת מהמרחב המוגן (כך הרי דווח – יירוט אחד ונפילה בשטח פתוח). אלא שעל גג הקניון נפל רסיס, וגרם לשבר של זכוכיות ולמספר נפגעי חרדה, ואף היה חשש שנפל טיל ללא אזעקה.

בפועל, הטיל יורט בגובה רב ונחת על גג הקניון רק כעבור 3.5 דקות- הרבה אחרי היירוט ולאחר שאנשים יצאו מהאזור המוגן. המסקנה המתבקשת היא שחובה להישמע להנחיות פקע״ר ולהימצא במרחב המוגן 10 דקות לפחות.
חשוב לשוב ולשנן הנחיות אלה בקרב הציבור ולהביא דוגמה זו להמחשת ההנחיות לשהייה של 10 דקות במרחב המוגן!!
בסקירת ראש העיר אתמול הוא הבהיר כי "אנחנו במציאות של מלחמה. העיר בחירום מלא, על כל המשתמע מכך, ובמצב כזה לא פותחים שנת לימודים באשדוד".
בינתיים יימשך תהליך המיפוי של בתי הספר. פערי מיגון בחינוך יבוצע ע"י ראש מינהל חינוך ותיאום עם היקל"ר וינתנו אישורים בכתב בלבד. מנהלים יחתמו על האישורים. – אין פעילות במרחב הציבורי ובמוסדות ציבור אלא אם כן ניתן אישור מיוחד.
העיריה תפעל בכל דרך לפיזור סקרנים ולהרחקת התקהלויות מזירת אירוע. חופי רחצה ופארקים יישארו סגורים.
למרות שלפי המצב הנוכחי שנה״ל לא תיפתח כסדרה, במערכת החינוך ממשיכים בהערכות לפתיחת שנה״ל ב-1/9/14.
- החלטה על פתיחת שנה״ל תתקבל יום-יומיים קודם ה-1/9.
- במידה ולא תיפתח שנה״ל מערכת החינוך מתארגנת לפתרונות (לימוד במשמרות, לימוד מרחוק).
המסר החשוב ביותר: באשדוד לא נפתח את שנת הלימודים אם המצב לא  ישתנה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑