25 ינואר 2020

חדשות נער-שרוט3.16-620

14 מרץ 2016 | ריכוז כתבים

0

חשד: חבורת נערים תקפה נערים ונערות

משטרת ישראל חשפה חשד למסכת אלימות קשה בה הוכו נמרצות קטינים, ובאחד המקרים בוצעו מעשים מגונים כלפי קטינות. החשודים עצמם הנם קטינים בגילאים 13 ו-15 בלבד שנהגו על פי החשד באופן אלים וגרמו חבלות למותקפים.

אחד הקורבנות שדיווח במשטרה על שארע, הותקף שוב בעקבות כך. בתום חקירה שארכה מספר שבועות, שבחלקה היו החשודים עצורים, הוגשו כנגדם כתבי אישום באמצעות פרקליטות דרום. "נמשיך בפעילות חשיפה ויד נוקשה כנגד מקרי אלימות מחד, ופעילות הסברה ומניעה מאידך" ציינו במשטרה.

במהלך החודש האחרון נחקרה על ידי מחלק הנוער במשטרה פרשיית מעשי אלימות קשים, ומעשים מגונים, בקרב קטינים בעיר אשדוד. חלקם של הקורבנות בחר שלא להתלונן במשטרה על שארע, ורק חקירת הפרשייה במשטרה הביאה את חוקריה אל הקורבנות ורק אז ניאותו לספר על שארע.

לטענת המשטרה, עם התקדמות החקירה התווספו גילויים נוספים אשר העידו כי מדובר בחשודים שנקטו באלימות ואף ניסו להטיל אימתם כלפי הקורבנות לאחר מכן. בחלקם של המקרים, שבו והיכו פעם נוספת את הקורבן בו חשדו כי זה דיווח על כך לאנשי החוק. במשטרה ציינו כי פעילות הסברה ומניעה בקרב בני נוער, בכל הקשור לאלימות ועבירות פליליות נוספות, מבוצעות חדשות לבקרים. אך מנגד גם לפעילות מעין זאת ישנו "קו אדום" אשר נחצה במקרה זה על ידי חבורת בני נוער שהטילה אימתה בקרב בני נוער אחרים בעיר.

תחילת הפרשה לפני כחודש ימים אז התקבל דיווח על קטין שהותקף באחד מרחובות העיר, ויום למחרת מתקבל דיווח על שלוש קטינות בגילאי 13 שנים שעל פי החשד בוצעו כלפיהם מעשים מגונים על ידי חבורת צעירים. בלשי מחלק הנוער במשטרה החלו בחקירת האירועים תוך פעולות נרחבות לאיתור החשודים במעשה. ימים ספורים לאחר מכן מותקף קטין נוסף ונחבל בגופו על ידי חבורת הנערים, ופעילות מיידית מביאה את שוטרי מחלק הנוער לעצור ארבעה חשודים לחקירה.

במהלך חקירתם נחשפים אט אט חוקרי המשטרה להיקף אלימות נרחב אותו נקטו החשודים כלפי קטינים ברחבי העיר. ממצאי החקירה הביאו את מחלק הנוער לאתר את הקורבנות שבחרו בשל פחד שלא לדווח על המקרה, ולגבות תלונות ועדויות נוספות.  חקירת הפרשייה העלתה כי אחד הקורבנות, קטין כבן 15, הותקף ארבע פעמים על ידי החשודים, וקטין נוסף הותקף בשנית לאחר מספר ימים לאחר שנחשד כי התלונן במשטרה על המקרה. במקרה אחר, בו הותקפו שלוש קטינות תוך ביצוע מעשים מגונים, שהה עימם באירוע קטין שאותר על ידי החבורה האלימה לאחר מכן והוכה אף הוא בחשד כי העיד במשטרה על האירוע בו נכח.

בתום חקירה מקיפה ורגישה בה נחשפו חוקרי מחלק הנוער למקרי אלימות חוזרים ונשנים, והארכת ימי מעצרם מעת לעת בבית המשפט לנוער באשקלון עד שחרורם בתנאים חלופיים, הוגשו כנגד ארבעת החשודים כתבי אישום בבית המשפט באמצעות פרקליטות דרום.

התמונות אדיבות חטיבת דוברות המשטרה

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑