29 ינואר 2020

חדשות רובה-אויר620

13 נוב' 2017 | ריכוז כתבים

0

שני אחים בני 11 ו-13 ונער בן 16 נעצרו בחשד לירי במורה

הרובה באמצעותו על פי החשד, בוצע הירי. משטרת ישראל פתחה בחקירה בעקבות דיווח שהתקבל לפני זמן קצר על מספר נערים שירו באקדח אוויר לעבר מורה בעיר אשדוד. נערכות סריקות אחר החשודים במעשה. המורה נחבל קלות בגופו מהמעשה.
לקראת השעה 12:20 התקבל דיווח במוקד המשטרה על שלושה נערים על גבי אופניים שחלפו בסמוך למורה בבית ספר ״לב שמחה״ באשדוד ועל פי הדיווח אחד מהם ירה לעברו באמצעות אקדח אוויר ואז נמלטו מהמקום. כתוצאה מכך נחבל קלות המורה בפלג גופו העליון. כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בחקירת נסיבות המקרה וסריקות אחר החשודים במעשה. הירי בוצע מחוץ לשטח ביה"ס.

פעולות חקירה מהירות שהחלו מיד לאחר קרות האירוע, הביאו את שוטרי משטרת ישראל בעיר אשדוד אל חשוד במעשה. לטענת המשטרה ברשותו אותר רובה האוויר בו על פי החשד ביצע את הירי לעבר המורה. הנער הועבר לחקירת המשטרה והנשק האמור נתפס על ידי השוטרים. המשטרה: ״מדובר בכלי ירייה לכל דבר  היכול בנקל להסב נזק של ממש לאדם שלעברו נעשה שימוש״.

חקירת מחלק הנוער במשטרת אשדוד  הביאה לחקירתם של שני אחים בני 11 ו-13 ונער נוסף בן 16 בחשד לביצוע הירי במורה ובסיום חקירתם שוחררו הקטינים.

ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') אשר הגיש הצ"ח המבקשת להחמיר את הענישה על אלימות נגד עובדי חינוך והוראה, התייחס לאירוע האלימות כנגד מורים שאירע היום באשדוד בו נערים ירו באקדח אוויר לעבר מורה באשדוד:

 "לא ייתכן שתופעת האלימות כנגד מורים רק מתעצמת ומחריפה. התקיפה של המורה באשדוד היתה יכולה להימנע אם מערכת אכיפת החוק לא היתה מתייחסת לזה כאל מעשה קונדס אלא לכתקיפה בנסיבות מחמירות. אם התלמידים התוקפים היו נענשים בחומרה – אף אחד לא היה חוזר על המעשה הזה. אסור שאלו יהיו גיבורים בעייני חבריהם.

 זו הסיבה שהגשנו את הצעת חוק להחמרת הענישה כנגד מורים וזו הסיבה שחשוב להעביר אותה כמה שיותר מהר. אסור שנגיע ליום בו מורה יִרָצַח".

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑