19 ינואר 2020

חדשות יחיאל-מלכה620

13 נוב' 2012 | ראובן קפלן

0

יחיאל מלכה פרש מהמרוץ לכנסת

יחיאל מלכה, מועמד העבודה בפריימריס החליט לפרוש בשבוע שעבר מהמרוץ לכנס. מלכה הקדיש את השבוע שעבר  לחריש עמוק ופגישות רבות עם פעילים מרכזיים מובילים, במחוז הצפון, מחוז המיעוטים ומחוז המושבים של מפלגת העבודה.

ולאחר שקיבל תמונת מצב עדכנית והניח "יד  על הדופק", התייעץ יחיאל עם פעיליו ושותפיו לדרך, ביניהם חה"כ עמיר פרץ, החליט לא להמשיך במרוץ לבחירתו לכנסת בפריימריס הקרובים במפלגת העבודה.

בבדיקות שערך יחיאל, הנסמכות על ניסיון רב של בעלי תפקידים ותיקים ומנוסים בניהול מערכות בחירות, נמצא לדבריו כי הוא יוכל לזכות  בכ-6000-7000 קולות לערך. זאת, בעוד שהמדד המינימלי להגיע למקום ריאלי ברשימה לכנסת דורש כ- 10,000 קולות ויותר.

מלכה, מתוך כוונה להיות חלק מבעלי ההשפעה על מדיניות העבודה ומתוך רצון להוות מוקד כח פוליטי, הגיע לתובנה שאין טעם להמשיך במרוץ רק "כתרגיל מעשי" חסר סיכוי.

במהלך פעילותו בשנתיים האחרונות במסגרת מפלגת העבודה, ביצע מפקד חברים רחב היקף. לדבריו, רבים מהמתפקדים על ידו, הביעו לא אחת, את רצונם וציפייתם לכך, שיחיאל יהיה שותף בניהול העיר אשדוד.

 "העיר נבנית מחדש באופן מרשים  ע"י ראש עיר מצוין" מצהיר מלכה אך לדבריו פעיליו רוצים לראותו מעורב בפועל בעשייה העירונית. וכפועל יוצא מהמבוי הסתום ברשימה הארצית מחד ותחושת ורחשי הלב בקרב הפעילים מאידך, החליט יחיאל לפרוש מהמרוץ הארצי ולהקדיש זמן, אנרגיה ומשאבים במישור המקומי.

כשלב ביניים איחד יחיאל כוחות עם מועמד העבודה לכנסת ד"ר אבנר בן זקן הרץ ברשימה הארצית. יחיאל מלכה ישמש כראש המטה שלו עד מועד הפריימריס בעבודה.

לדברי מקורביו, מלכה קיבל החלטה מושכלת, רציונאלית, לשמור ולאגור כוחות לקראת הבחירות המוניציפאליות. הם מאמינים כי רבים מתושבי העיר היו רוצים לראות מנהיגות מהסוג בו הוא מאופיין: איש אותנטי עם ראייה רוחבית מעמיקה הרואה דברים למרחוק. ורבים רואים בו שותף הכרחי וחיוני לניהול העיר.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑