23 ינואר 2019

חדשות הפגנת-חרדים-ישי-סודרי620-2-14

09 פבר' 2014 | טל שמש

0

כתבי אישום נגד המתפרעים החרדים: 8 מתוך 11 העצורים אינם תושבי אשדוד

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הגישה לבית המשפט השלום באשדוד כתב אישום נגד 11 נאשמים (רק שלושה מהם תושבי אשדוד, 3 מירושלים, שלושה מבני ברק, אחד ממודיעין עילית ואחד מבית שמש), בגירים וכתב אישום נוסף הוגש לבית המשפט השלום לנוער נגד שני קטינים, בגין התקהלות אסורה , התפרעות , תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות , הפרעה לשוטר, העלבת עובד ציבור ועבירות נוספות . כמו כן הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

על פי כתבי האישום, ביום חמישי האחרון החל משעות הצהריים ועד לשעות הערב, החלו התקהלויות המוניות מאורגנות ובלתי חוקיות, של בני הקהילה החרדית ברחבי הארץ, במוקדים שונים, וביניהם בעיר אשדוד, וזאת על רקע התנגדותה ומאבקה של הקהילה החרדית בהליכים חוקיים, קיימים ועתידיים, לגיוס בני ישיבות לצה"ל . במסגרת ההתארגנות, בסביבות השעה 14:30, התקהל המון רב שכלל עשרות רבות של אנשים , בצומת הכניסה הדרומית לעיר אשדוד , צומת הרחובות משה סנה ושד' מנחם בגין. המתקהלים הצטיידו, בין השאר, בשקיות שהכילו מיני מזון, קיא, צואה ושתן, באבנים וכן בשלטים עליהם נכתב בין השאר: "לא מתייצבים בלשכת הגיוס ולא מתחיילים", "רק במדינת ישראל לימוד תורה עוון פלילי".

בתחילה, עמדו המתקהלים בהמוניהם על המדרכות סביב הצומת. למקום הגיעו כוחות משטרה אשר הוזעקו לטפל בהתקהלות האסורה, ולמנוע את הפרת הסדר הציבורי. משהבחינו המתקהלים בשוטרים, ירדו בפתאומיות מהמדרכות אל תוך הכביש, למרכז הצומת, התיישבו על הכביש תוך שהם חוסמים בגופם את הצומת ומונעים בגופם את מעבר התנועה בכל צירי התנועה, והחלו לצעוק ולקרא קריאות גנאי וקללות לעבר השוטרים, ובין השאר קראו לעברם "נאצים". למקום האירוע הגיע מפקד תחנת אשדוד סנ"צ נועם שקל, וכרז במגאפון לעבר כלל המתקהלים כי מדובר בהתקהלות בלתי חוקית, והורה למתקהלים לפזר את ההפגנה ולעזוב את המקום, תוך שהוא מבהיר להמון כי אם לא יעשו כן – ייאלצו השוטרים לפזרם תוך שימוש בכוח כדין. המתקהלים לא צייתו להוראת הפיזור של סנ"צ נועם שקל, המשיכו לשבת על גבי הכביש והצומת תוך חסימת התנועה כמתואר לעיל, והמשיכו לצעוק ולקרא קריאות גנאי וקללות לעבר השוטרים. עקב כך, החלו השוטרים לנסות לפנות אותם מהכביש, ולעכבם לחקירה בתחנת המשטרה. המתקהלים התנגדו בכוח בגופם, להוראות ולמעשי השוטרים, דחפו את השוטרים, והשליכו לעברם את השקיות שהכילו מיני מזון, קיא, צואה ושתן, וכן השליכו לעברם אבנים. מספר כלי רכב משטרתיים ניזוקו מפגיעת חפצים שהושלכו על ידי המתקהלים, צמיגים של רכבי משטרה נוקבו במזיד על ידי המתקהלים אשר גם שפכו צבע במזיד על כלי רכב משטרתיים. אחד הפורעים שבר ברגלו פנס של רכב משטרה.
ההתפרעות ההמונית ארכה שעה ארוכה במהלכה ניסו השוטרים לפנות את המתקהלים מהכביש ולפתוח את צירי התנועה. כתוצאה ממעשי המתקהלים נוצרו פקקי תנועה אדירים ומאות מכוניות נאלצו לעמוד על הכביש שעה ארוכה, מבלי יכולת להתקדם בנסיעה למחוז חפצם. השוטרים הצליחו לתפוס את הנאשמים, הודיעו להם על מעצרם, הכניסו אותם לניידות משטרה והסיעו אותם לתחנת משטרת אשדוד. המון המתקהלים המשיך להתפרע, ניסה למנוע את מעצר הנאשמים והחל לצעוד לכיוון תחנת המשטרה. ההמון התקבץ סביב תחנת המשטרה, ניסה לפרוץ בכוח לתוך שטח התחנה תוך קריאות גנאי וצעקות והצית ניידת משטרה אשר חנתה בכניסה לתחנה. בהמשך החל ההמון להתפזר ועזב את מתחם התחנה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑