24 ינואר 2020

חדשות דותן לינדנברג צילום-שירן ולק

05 אוג' 2018 | ריכוז כתבים

0

מחסנאי באושר עד שנפגע ממלגזה תובע כ-400 אלף ₪

מחסנאי בן 50 מאשדוד שנפגע בכתפו ובגבו בתאונת מלגזה בסניף אושר עד באשדוד, תובע פיצוי של כ-400 אלף ₪. כך עולה מתביעה שהגיש לבית משפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף. מכתב התביעה עולה כי לפני 5 שנים  בשעה שהוביל עגלה, שומר "אושר עד" שנהג במלגזה, הרים משטח ופתח בנסיעה לאחור  מבלי להסתכל לכיוון נסיעתו ולא הבחין מחסנאי עד שהתנגש בו.  כתוצאה מהפגיעה המחסנאי הוטח לאחור ונפל  בעוצמה על רצפת המחסן, מה שגרם לפגיעתו בכתף שמאל בגב ובצלעות.

ממקום התאונה הוא פונה באמבולנס  לבי"ח ברזילי כשהוא סובל מכאבים עזים בגבו בצלעות. בצילום CT אובחן כי הוא סובל מקרע בגיד הכתף, סדק בצלע ובלטי דיסק במספר חוליות. בתביעה נטען כי המחסנאי  סובל עד היום מכאבים עזים בכתפו, בגבו ובצלעות ומהגבלה בתנועות כתף שמאל. משך כשנה המחסנאי לא היה כשיר לשוב לעבודה והביטוח הלאומי קבע לו נכות לצמיתות בשיעור של 10 אחוזים ופסק לו פיצוי בסך 25 אלף שקלים.

שוטר שבדק את מצלמת המחסן ציין בדו"ח האירוע כי בצילום רואים  שהמחסנאי מועד לאחור כשמשהו פוגע בעגלה, ככל הנראה בעקבות נסיעת הרברס שביצע נהג המלגזה שהתנגש בעגלה והמחסנאי קיבל מכה ברגליו ובגבו. שומר אושר עד שנהג במלגזה סיפר לשוטר שלא היה מגע בינו לבין המחסנאי וכי המחסנאי החליק על כתם שמן כשזז הצידה כדי לא להיפגע מהמלגזה. השוטר ציין בדו"ח כי לא הבחין בכתם שמן.

עו"ד דותן לינדנברג בא כוחו של המחסנאי ציין בכתב התביעה כי מדובר בתאונת דרכים בין אם היה מגע בין המלגזה למחסנאי כפי שמציין השוטר ובין אם לא היה מגע והעובד החליק תוך כדי ניסיון להתחמק מפגיעת מהמלגזה, כי החוק אינו דורש מגע פיזי בין הרכב המנועי לבין הניזוק ולכן מבקש שהפיצוי ייעשה לפי פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

עורך הדין הוסיף כי לאור העובדה שנגרם נזק ראייתי קריטי ומהותי בתיק בשל "איבוד" סרטון האבטחה, וכן לאור סתירות קשות בגרסאות של הנתבעים ולאור  עדות מפורטת של שוטר ממשטרת ישראל אשר צפה בקלטת האבטחה טרם "היעלמותה המסתורית", ברור כי מדובר בתאונת דרכים.

המחסנאי תובע לקבל פיצוי בסך כ-400 אלף ₪ בגין הפסדי שכר וזכויות בסוציאליות, כאב וסבל, עזרת צד ג' והוצאות רפואיות.

חברת כלל המבטחת המלגזה ביקשה בכתב הגנה, לדחות התביעה על הסף בטענה כי מדובר בתאונת עבודה קלה וכי העובד החלים ממנה לחלוטין.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑