22 ינואר 2020

חדשות תחנת-רכבת620-7-13

30 יולי 2013 | טל שמש

0

מיום ראשון: בכל רבע שעה תצא רכבת לת"א שתגיע תוך 35 דקות

במסגרת ההיערכות החדשה של רכבת ישראל שתחל ביום ראשון הקרוב, 4 באוגוסט, יוכפל מספר הרכבות בשעות השיא, בקו אשדוד – תל אביב לארבע רכבות בשעה, במקום שתיים כיום ובשעות השפל מרכבת אחת לשתי רכבות בשעה. לאור זאת, זמן הנסיעה בקו יקוצר ל-35 דקות בלבד, במקום 45 דקות כיום.

שר התחבורה ישראל כץ, מסביר בעקבות ההשקה המתוכננת של הקו החדש, שעידוד המעבר לתחבורה הציבורית הוא יעד לאומי שיחסוך למשק מיליארדי שקלים, בעודו מכוון להפחית את השימוש ברכב הפרטי, שגורם לעומס בכבישים, לבזבוז של מיליוני שעות עבודה, לזיהום אוויר, לתאונות דרכים ולבעיות חניה במרכזי הערים. יתר על כן לדעת השר, כל מי שמגיע לעבודה אחרי שישב בנחת ברכבת ולא בפקק, הוא רגוע יותר, פרודוקטיבי יותר ובריא יותר.

בעיריית אשדוד מברכים על החלטת משרד התחבורה לשדרג את קו הרכבת בין אשדוד ליתר ערי המרכז, דבר שיקל הן על תושבי העיר והן על מבקריה הרבים, בכל ימות השנה.

על פי התוכנית החדשה, יכלול לוח הזמנים של חודשי הקיץ גם רכבת מהירה בקו אשקלון – אשדוד – יבנה מערב – ראשל"צ מערב – ועד ת"א ללא עצירות בתחנות הביניים, בחולון ובבת ים.

הערת המערכת: זה מעולה אבל כמו שאומר גורי אלפי, האם לשדרוג של הקו יתלוו הגדלת מגרש החניה בתחנת הרכבת שכבר היום צר מלהכיל את הנוסעים והאם ישודרגו קווי ותדירות האוטובוסים לרכבת וממנה שיתאימו לכמות האנשים ולשינוי בזמני הרכבות?

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑