27 פברואר 2020

חדשות תאונה-מונית

27 מאי 2014 | שמעון יעקבי

0

מיומנו של מתנדב / מה עושים מתנדבי תנועה שממתינים לגרר?

עוד טרם לבשנו את האפוד הזוהר בתחילת המשמרת הגיעה הקריאה לטפל בתאונה עם נפגעים. הגענו לזירת התאונה יחד עם מד"א. אי ציות לתמרור 'האט' (המשולש) גרם לחיבוק פח בין מונית העיר למסחרית באמצע הצומת. שני הנהגים פונו לבי"ח. נותרנו עם הפחים המעוכים. הבוחן הגיע, מדד, שרטט, רשם והלך לו. הוא הנחה להעביר הרכבים לרשות בני משפחה מודאגים שהגיעו למקום. המונית הוזזה לצד הכביש ונותרה המסחרית כגולם ללא יכולת תנועה. הורינו לבעל הרכב להזמין גרר שלו וכך עשה. הוא בישר לנו שהגרר יגיע בתוך שעה וחצי. המתנו והמתנו. בינתיים הגיעו קריאות נוספות לטפל באירועים נוספים אך קצרה ידינו מלטפל. נתקענו בתאונה. לא פשוט להעביר שעה וחצי בהכוונת תנועה בשמש הקופחת. הזמן זחל בעצלתיים. מאות רכבים חלפו לידינו בנסיעה איטית (סקרנות) ושמנו לב לעבירות תנועה לרוב. החלטנו לנצל המצב ולבצע אכיפה. אחד ניצב לפני מקום התאונה ושניים אחרים אחרי. האחד סקר את הרכבים וכשזיהה נהג עם טלפון, ילדים לא חגורים או נהג לא חגור דיווח מיד לחבריו בקשר. אלה עצרו את הרכב, הזהירו את הנהגים או רשמו דו"חות בהתאם. חלפו שעתיים והגרר בושש. במוקד תמהו על העיכוב. רק כעבור שעתיים ומחצה הגיע הגרר ופינה הרכב. חזרנו לשגרה אך לא לזמן רב.

חלפה חצי שעה והגיע דיווח: עץ דקל גדול קרס בשדרה ראשית וחסם הכביש. מיהרנו למקום. במקביל הזעקנו צוות 106. ביקשנו שישלחו טרקטור לפינוי העץ הענק ובינתיים התחלנו לגזום את כפות התמרים על מנת לפנות נתיב לתנועה. פתחנו נתיב והאצנו במוקד לזרז הגעת הטרקטור. כעבור שעה פונה העץ והשדרה נפתחה לתנועה מלאה.
המשכנו בשגרה. סיור, בולטות, אכיפה. כעבור זמן מה נתבקשנו, ללא הודעה מוקדמת, ללוות ספר תורה ברחוב ראשי. מצוה גדולה להיות בשמחה ואכן איבטחנו בחדוה ושמחה את שיירת המלווים. פתחנו וסגרנו נתיבי תנועה, דאגנו ליצור דבוקה של המחוללים, הרוקדים, המפזזים, ההולכים והנגררים. הנשים עם עגלות התינוקות תמיד במאסף ויש לדרבן אותן. הציעו לנו סוכריות ודברי מתיקה. לאחר שעה סיימנו את המבצע בסיפוק ומשם חזרה לשגרה.

שוב קריאה מן המוקד. רכב חוסם. צריך לחצות חצי עיר. התנועה רבה והרמזורים דווקא מאירים באדום. ככה זה, כשאתה ממהר חוק מרפי לרעתך. הגענו למקום, איתרנו את הנהג החוסם שנצטווה להזיז רכבו לשביעות רצונו של החסום. לידו רכב ללא תו חנה בחניית נכים. בדיקה מהירה במסוף גילתה כי אינו שייך לנכה. בעל הרכב יצטרך לתרום 1,000 ₪ למדינה.
בדרכנו לתחנה נתבשרנו על תאונה נוספת. הפעם ללא נפגעים. סייענו לנהגים להחליף פרטים ולפנות הרכבים לצד הדרך על מנת שלא יפריעו לתנועה. מצַער לראות עד כמה חוסר ריכוז בנהיגה גורם לנזק רב ועגמת נפש.
סיימנו המשמרת ושבנו עייפים אך מרוצים.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑