25 אפריל 2019

חדשות חניית נכים כפולה620

25 אוק' 2014 | שמעון יעקבי

0

מי שחונה בחניית נכים הוא בריון. ומי שחונה על שתיים?

רבות נכתב, הוסבר והובהר על ההתחשבות בנכים ובמוגבלותם בתנועה.  החברה מעניקה להם מקומות חניה שמורים ואלה מסומנים בתמרור מיוחד שכל אדם מכיר – תמרור 437 כחול עם סמל נכה. תקנת תעבורה 72 קובעת כי חל איסור לעצור, לעמוד, לחנות בחניית נכים -למי שאין ברשותו תו חניה של נכה. צריך להבין ולהפנים: אסור לעצור! אסור לעמוד! אסור לחנות בחניית נכים, אפילו לא לשניה אחת! אין כזה דבר לעמוד או לעצור בחניית נכים עם רכב מונע כשמישהו יושב בו.

יש המגזימים ותופסים שתי חניות, או חונים באלכסון או בניגוד לתמרור 820.
רוב מוחלט של הציבור אכן נמנע מלהיכנס לתחום חניות הנכים אך תמיד יימצאו כאלה שמתעלמים מהחוק ומתעלמים ממצוקתם של הנכים וכל זאת לשם הפקת רווח של נוחיות אישית. סיבות ותירוצים יש בשפע, הנפוצים שבהם: "אני רק לרגע", "הלכתי רק לשניה". אנשים משקרים במצח נחושה על משך חנייתם במקום.
לא אחת שוטרי תנועה המבחינים בעבירה כזו רושמים את השעה, עושים סיבוב קצר של כמה דקות וחוזרים למקום. לפעמים בעת רישום הדו"ח מגיח הנהג והוא צועק ש'רק חנה לשניה'. כל אמירה על כך שנצפה חונה מעל 10 דקות נופלת על אוזניים ערלות.
לאור הזלזול של חלק מהציבור בנושא זה החליטו מחוקקנו בכנסת להעלות את הקנס לכדי 1,000 ₪, אבל גם זה כנראה לא מרתיע.
מי שלא חס על הנכים אין לחוס עליו. מי שחונה בחניית נכים חוטא בגזל ועל גזל מוטל עונש.
מבחינת האכיפה, לא קל להשית עונש כזה על נהג. לפעמים מדובר ברבע משכורת, אך לא יתכן להתעלם מעבירה בריונית כזאת. מדובר בעבירה ביודעין, מתוך אגו וזלזול בחוק.
הכותב הוא מתנדב במשטרת התנועה באשדוד (צילום: ש. יעקבי)

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑