25 ינואר 2020

חדשות רכבת-קלה=תלאביב-620

12 אוג' 2018 | ריכוז כתבים

0

מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד: אשדוד צריכה לתכנן רכבת תחתית

 "הגיע הזמן להתחיל בתכנון הרכבת התחתית שתשרת את אשדוד בעוד עשרות שנים", כך אומר שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה בעקבות סיור שערכו נציגי הקבלנים בעיר  במנהרת הרכבת הקלה שנבנית  גוש דן.

שלומי בן עזרי מנכ"ל הארגון: "במסגרת הסיור הלימודי בקו האדום שיחבר בין פתח תקווה ובת ים,  למדנו על טכנולוגיות בנייה חדישות והתרשמנו ממכונת החפירה של המנהרה התת קרקעית. מאוד הופתענו לטובה ממרכז המבקרים המרשים שהוקם במקום למרות שהוא אמור לשמש לתקופה קצרה יחסית. מדהים לראות כיצד מקימים  אתר בנייה כזה גדול במקום כמו תל אביב שעד לא מזמן לא האמנו שניתן להכניס שם סיכה".

לדבריו, כיום תשתיות התחבורה באשדוד הן במצב טוב, אבל המצב הזה לא ישמר לעד ולכן חייבים לחשוב כבר עכשיו על הקמת רכבת תחתית שתשמש את הדור הבא. תוואי הקו האדום, מחציתו עילי ומחציתו תת קרקעי,  אך לדעתי באשדוד ניתן לתכנן רכבת שכל כולה תהיה תת קרקעית.

הקו האדום שאורכו 24 ק"מ יחל לפעול על פי התכנון בעוד שלוש שנים והוא הקו הארוך ביותר של הרכבת הקלה המתוכננת לפעול בגוש דן, כשעל פי ההערכות יסעו בו  70 מיליון נוסעים בשנה. מנהרה באורך 12 ק"מ  תחבר את שכונת נווה צדק בתל אביב עם רחוב  שנקר בפתח תקווה. בשעות השיא צפויה הרכבת להגיע לתחנות התת קרקעיות בכל דקה וחצי ולתחנות שבמפלס הרחוב תגיע הרכבת בכל שלוש דקות.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑