29 ינואר 2020

חדשות טורניר מקיף ה-הגינות620

28 מאי 2017 | טל שמש

0

מקיף ה' מקיים טורניר קטרגל בסימן הגינות, מניעת הפליה וגזענות

 מקיף ה' באשדוד מקיים בימים אלה בשיתוף עם הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, טורניר כדורגל לחטיבת הביניים בסימן הגינות, מניעת הפליה וגזענות. לקראת הטורניר תלמידי חטיבת הביניים השתתפו בהרצאה של שופט הכדורגל דן אוצ'ניק בנושא אלימות וגזענות בספורט. במהלך ההרצאה התלמידים קיבלו כלים וטיפים כיצד להימנע ממצבים של אלימות במשחקים וכיצד לנצל את המשחק לחיזוק, שיתוף פעולה וכבוד הדדי.

ליטל ביטון, רכזת תכנית מוגנות חברתית במקיף ה' מציינת כי הטורניר נערך במסגרת תכנית מוגנות חברתית של "עיר לא אלימות" כאשר במקביל מדובר בפעילות שמשמשת לגיבוש כיתתי, שכבתי וחטיבתי.

כל אחת מהקבוצות הכינה אמנה המפרטת את התחייבויותיה  במהלך המשחקים. באמנה התלמידים מתחייבים בין היתר לקבל הפסדים בכבוד, לכבד את השופטים, לא לעשות שימוש באלימות פיזית ומילולית, לשמור על רוגע במהלך המשחק, לא לפגוע בחברים, לא להתעצבן עליהם, להיות הוגנים ועוד.

הטורניר הוא פרי יוזמה של מנהל ביה"ס שלומי פייער ומנהלת חטיבת הביניים  עינב גמזו ובשיתוף פעולה של צוות המחנכים וצוות חינוך גופני.

משחק הגמר יתקיים ב-18 ליוני, יומיים לפני סיום שנת הלימודים.

דבר הקפטנים

יואב טסה כיתה ט' : "האמנה עובדת במציאות וכולם שיתפו איתה פעולה, אפשר להגיד שכולנו פועלים ברוח האמנה. לשמחתי הכיתה שלנו מנצחת בינתיים וגם אלה שמפסידים מבינים שניצחונות והפסדים זה חלק מהמשחק. אחרי המשחק ממשיכים להיות חברים ולוחצים ידיים. ספורטיביות זה שם המשחק. מאז שחתמנו על האמנה אנחנו יותר רגועים  אחרי המשחק . גם מחוץ לבית ספר השתנתה האווירה במשחקי הכדורגל כי כל אחד מעביר את זה מאחד לשני, רואים שאנחנו מכבדים אחד את השני ומתנהגים כמונו. זה משפיע גם על סכסוכים וויכוחים שלא קשורים לכדורגל, כי אנחנו מסדירים את זה בינינו".

יקיר פלקה ח:

."אנחנו מקיימים את מה שהבטחנו כי יש לנו מילה. יש ויכוחים כי זה חלק מהמשחק אבל לא מגיעים לאלימות מילולית, להרמת ידיים או לאלימות פיזית. זה רעיון מצוין שמונע אלימות אפליה וגזענות ואם כל אחד מתחייב אני מאמין שלא גם תהיה אלימות".

אני רואה הבדל משמעותי בהתנהגות הילדים: אם זה בבית ספר משתפים אז משתפים את כולם, גם הילדים השקטים שרוצים לשחק אבל מתביישים. גם כאלה שיש להם פחות חברים אנחנו בוחרים אותם בקבוצות. חלקם אפילו אנחנו מלווים אותם הביתה ומזמינים אותם לבוא לשחק אחר הצהריים שיעשו פעילות גופנית".

ברוך ישראימוב ז:

"אם לא היינו חותמים על האמנה לא היינו מתחייבים והילדים היו משחקים אחרת. כשכתבנו את  האמנה התחייבנו ורוב הילדים עומדים באמנה: אין קללות ואם מתווכחים אז יש ויכוחים קטנים. עד עכשיו ניצחנו אבל אם נפסיד אני מאמין שנקבל את זה בכבוד כי בסך הכל זה משחק וזו חוויה, אין מה לריב. זה רעיון טוב שמגבש את הכיתה ולא רק השכבה, מתחברים עם שכבות אחרות כי אנחנו מדברים איתם אחרי המשחק על איך הם שיחקו".  בגלל שאם מאחרים או אם באים ללא תלבושת מתאימה פוסלים את הכיתה ולא יכולים להשתתף בטורניר, אנחנו  יותר מקפידים עכשיו לא לאחר ולהתלבש כמו שצריך".

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑