19 ספטמבר 2017

חדשות עוד-לינדנברג-לקוח-ביטוח-לאומי-רמלה6.6-620

10 יולי 2017 | טל שמש

0

מרבית הוועדות הרפואית של הביטוח הלאומי עדיין לא עברו לאשדוד

מרבית נפגעי העבודה מאשדוד  והסביבה נאלצים עדיין ברוב המקרים, לכתת רגליהם עד רחובות ורמלה בכדי להתייצב בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. כך מלין עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף ומוסיף כי למרות השיפור שהחל לאחר קריאתו  לפני כשנה בנושא, לביטוח הלאומי,  מרבית הוועדות מתכנסות מחוץ לאשדוד הנחשבת לעיר מחוז עבור משרדי הממשלה. עו"ד לינדנברג: "עדיין חלק גדול מהועדות אינן מתכנסות  באשדוד ועד שלא יתכנסו  כולן או לכל הפחות מרביתן באשדוד, לא נפסיק המעקב בעניין".

תושבי אשדוד שנפגעים בתאונות עבודה צריכים במרבית המקרים לנסוע עד רחובות או רמלה בכדי לקבל את שיעורי הנכות המגיעים להם למרות שבאשדוד מתגוררים כרבע מיליון תושבים, לעומת רחובות המונה  כ-140 אלף תושבים ורמלה המונה כ-75 אלף תושבים.

"מדובר במצב אבסורדי שבמהלך שנה, מספר רב של נכים כתוצאה מתאונות עבודה תושבי אשדוד, נאלצים לנסוע עשרות קילומטרים לערים קטנות יותר כי הביטוח הלאומי החליט למקם דווקא שם את הוועדות הרפואיות שלו". כך אומר עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף ומוסיף: "מילא אנחנו עורכי הדין שמייצגים תושבים בוועדות הרפואיות צריכים לנסוע בשעות אחר הצהריים העמוסות והפקוקות לרמלה ורחובות, אבל מדוע לטרטר נפגעים ונכים, חלקם קשים?"

לדבריו מדובר בוועדות רפואיות מהדרג הראשון שכל נכה תאונת עבודה צריך לעבור דרכן בדרך לקביעת קצבה או מענק המגיעים לו, כאשר אפילו לתושבי אשקלון ישנה ועדה משלהם. הבעיה קיימת גם בקרב תושבי הישובים הסמוכים לאשדוד וכך תושבי גן יבנה למשל, צריכים להגיע לוועדה ברחובות במקום שיסעו לאשדוד אשר קרובה הרבה יותר.

עו"ד דותן לינדנברג: "ועדות הערר בכלל יושבות ברמלה, תל אביב או רמת גן ולכן במקרה של ערעור על קביעה של ועדה בדרג ראשון, הנכים צריכים לנסוע אפילו רחוק יותר בכדי להתייצב בפני ועדת ערר.  תושבי אשדוד שהיא העיר השישית בגודלה בארץ, זכאים לקבל שירות בסיסי ולהיבדק בעירם ואין כל סיבה שהמוסד לביטוח לאומי לא יפעל לשנות מצב זה לרווחת התושבים".

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑