29 ינואר 2020

חדשות מרטיןמשכנתא-אחרי-פשיטת-רגל620

18 פבר' 2019 | ריכוז כתבים

0

משכנתא לכיסוי חובות, כשהבנק עושה בעיות/ זה רק מרטין בוקסדורף

הלכתם לבנק לבקש משכנתא לצורך כיסוי חובות והבנק מעריס קשיים או מסרב? אתם לא מרימים ידיים ומתעקשים להשיג את המשכנתא.  שמי מרטין בוקסדורף והמטרה שלי היא להשיג לכם אישורים בבנקים למשכנתא שאתם צריכים, אפילו שהבנק סירב כאשר אתם פניתם אליו.

אני רוצה לדבר איתכם קצת על איך הדברים עובדים כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא. אז הנה כמה דברים שעליכם לדעת ושיעזרו לכם להיות מוכנים:

ההבדל בין משכנתא לכיסוי חובות לרכישת דירה:

שימו לב לנקודה הזו: כאשר אתם באים לקחת משכנתא לרכישת דירה, הבנק יודע שהוא לוקח לעצמו דירה כביטחון. לעומת זאת כאשר רוצים לקחת משכנתא נוספת על הבית הקיים, הבנק לא מגדיל את הביטחון שלו, אלא רק מוסיף עוד כסף ללקוח שלו.

נניח שאני קונה דירה במיליון שקלים, לוקח משכנתא על סך  500 אלף שקלים. במקרה הזה הבנק נותן לי 500 אלף שקלים ומקבל ביטחון בשווי  מיליון שקלים. לעומת זאת אם אחרי שנה אתם באים לבנק ומבקשים עוד 100 אלף שקלים, הבנק נשאר עם אותה דירה אבל צריך לתת לכם עוד כסף.

מכאן אנחנו לומדים שהרבה יותר קשה לקבל משכנתא לכיסוי חובות, מאשר לקבל משכנתא לצורך קניית דירה. זאת נקודת המוצא והנה הפתרון.

אז מה חשוב לדעת לפני שמבקשים משכנתא לכיסוי חובות?

בהנחה שיש בבעלותכם דירה שרובצת עליה משכנתא קיימת, הדבר הכי חשוב שצריך לבדוק זה שהמשכנתא הקיימת שלכם מתנהלת בצורה נכונה. ברגע שהבנק יראה שהייתה בעיה עם תשלומי המשכנתא הראשונה, זה מקטין מייד את הסיכוי שלכם לקבל את המשכנתא הנוספת לאפס.

הבנק אומר לעצמו שאם אתם לא מצליחים לשלם בצורה תקינה את המשכנתא הראשונה שלכם, אין שום סיבה לתת לכם משכנתא נוספת. מדובר בכלל ברזל, לכן לפני שאתם פונים לקבלת משכנתא נוספת, עליכם לדאוג להתנהלות נכונה עם המשכנתא הראשונה.

התנהלות החשבון:

הדבר הבא שאנחנו צריכים, זה  לבדוק  איך חשבון העו"ש שלנו התנהל בחודשים האחרונים, מה שמשליך מבחינת הבנק, על התנהלותו הכלכלית של  מבקש המשכנתא.   טכל'ס, בודקים  האם היו צ'קים חוזרים, האם היו חריגות מהמסגרת והאם התשלומים מתנהלים בצורה תקינה. כל  הדברים האלו מבחינת הבנק, הם סימנים שמראים האם הלקוח הזה יודע לעמוד בתשלומים שלו והאם מומלץ לתת לו משכנתא נוספת.

להיעזר ביועץ מומחה:

אחד הדברים הכי חשובים בעיני, לפני לקיחת משכנתאות לכיסוי חובות, הוא להתייעץ  עם יועץ שבאמת מבין את הדברים האלו לעומק.  הסיבה לכך היא מאוד פשוטה: המשכנתאות האלו הן מורכבות, התהליך ארוך ומאוד קשה לקבל אותן. אני לא אוהב להגיד לאנשים שהם צריכים יועץ משכנתאות, אבל כאשר רוצים לקחת משכנתא לכיסוי חובות, מדובר בסוגיה הרבה יותר מורכבת ובמקרים כאלה אני באמת ממליץ להיעזר במישהו שמומחה בתחום.

הכותב הוא יועץ למשכתנאות "מאתגרות". מרטין: 050-8116397

תגובותהתגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑