24 ספטמבר 2017

חדשות עוד-טויזר620

06 ספט' 2017 | טל שמש

0

נשרף בחיים במכלית בוערת ויפוצה ביותר מ-2.5 מיליון שקלים

ד', תושב אשדוד בן 40 יקבל פיצוי כולל של כ-2.6 מיליון שקלים מהביטוח הלאומי וממעבידו לאחר שנשרף חיים במכלית דלק והפך לנכה. כך עולה מהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין בעקבות תביעה שהגיש העובד לבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות עורכי הדין אבי טויזר וסבטלנה ממן ממשרד אבי טויזר ושות' מאשדוד.

בתביעה נטען כי לפני כחמש שנים, ד', תושב אשדוד שהועסק כאחראי במחלקת ייצור והרכבה במפעל באזור התעשייה הצפוני בעיר, העוסק בתכנון, בניה ותחזוקה שוטפת של מכליות-  התבקש על ידי ההנהלה לסייע לעובד נוסף בתיקון וריתוך בתוך מכלית דלק.

בעת ששהה בתוך המכלית עם עובד נוסף במהלך הריתוך, נדלקה אש גלויה בתחתית המכלית שהתפשטה לכל חלל המכלית שגודלו כמטר וחצי על שני מטר ובגובה של שני מטרים. עם פרוץ הדליקה כשד' והעובד הנוסף ניסו להיחלץ מהמכלית הבוערת, התברר כי מישהו לקח את סולם החילוץ שהיה אמור להישאר בתוך המכלית ושעובד  כונן שהיה אמור לאבטח את העבודות בפתח המכלית, עזב את משמרתו.

תוך זמן קצר העובד שהיה עימו בתוך המכלית איבד את ההכרה ואילו בגדיו של ד' החלו להידלק. עד שעובדים אחרים הבחינו בעשן שחור הבוקע מן המכלית, חלפו דקות ארוכות וקריטיות ובגדיו של ד' בערו על גופו מבלי שמישהו נענה לקריאותיו.

כאשר  חולצו סוף סוף מהמכלית הבוערת, ד' פונה בבהילות לבית חולים תל השומר שם התברר כי הוא סובל וכוויות בדרגה 2-3 בכל חלקי גופו ומסימני שאיפת עשן. כתוצאה משאיפת עשן והכוויות הוא חובר למכונת הנשמה, עבר החייאה, ניתוחים וטיפולים שונים שכללו שהייה בחליפת לחץ והוא שוחרר מבית החולים רק כעבור כשנה. גם לאחר שחרורו נזקק לטיפול בתא לחץ ונאלץ לקבל טיפול אינטנסיבי במחלקת שיקום אורתופדי בבית החולים.

בעקבות תביעה שהגישו באי כוחו עורכי הדין אבי טויזר וסבטלנה ממן ממשרד אבי טויזר ושות',  התאונה הוכרה כתאונת עבודה על ידי הביטוח הלאומי שקבע לו 92 אחוזי נכות והוא זכה לקצבה חודשית ומשמעותית לכל ימי חייו בסכום מצטבר של מעל לשני מיליון ו-200 אלף שקלים.

בתביעה נגד המעביד נטען בין היתר, כי התאונה קרתה כתוצאה מרשלנות מצד החברה בה הועסק  ועובדיה : המכלית לא פונתה מכל שאריות החומר הדליק, לא הונהגו נוהלי בטיחות, לא ציידו העובד בביגוד מתאים מחומרים לא דליקים ולא דאגו לקיומו של צוות חילוץ.

כתוצאה מהתאונה ד' סובל עד היום בכל גופו מצלקות מכאיבות ובולטות,  אינו  מסוגל לכופף את מרפק יד שמאל, כך שידו מצויה במצב קבוע,  מצב שאינו מאפשר לו ביצוע פעולה כלשהי הדורשת הפעלת שתי הידיים. אם לא די בכך הוא סובל מכאבים רבים הגורמים לו סבל רב והוא נאלץ ללבוש  חליפת לחץ משך תקופה ארוכה, אינו יכול להיחשף לשמש והוא חש אי נוחות רבה ממראהו בקרב עוברי אורח.

בימים האחרונים הושגה פשרה שקיבלה תוקף של בית המשפט,  לפיה המעביד יפצה העובד ב-313 אלף שקלים, זאת בנוסף לפיצוי של מעל ל-2 ו-200 אלף מיליון שקלים  שקיבל מהביטוח הלאומי.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑