20 נובמבר 2019

חדשות סוכן-סמוי-מקרוב620-4-2014

29 אפר' 2014 | ריכוז כתבים

0

סוכן סמוי בן 22 הפיל 32 עבריינים מאשדוד ואשקלון

בפעילות של ימ"ר לכיש בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן הופללו 32 חשודים בעבירות של סחר בסמים ועבירות רכוש, בעקבות הפעלתו במשך שנה של סוכן משטרתי סמוי.
הסוכן, שוטר היחידה המרכזית ( ימ"ר ) מרחב לכיש בן 22 שהשתחרר משירות סדיר, גויס והופעל במשך כשנה על ידי חוליית הסוכנים של ימ"ר לכיש במטרה להפליל את הסוחרים, בהם עבריינים החברים בקבוצות פשיעה מקומיות וכאלו המזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה.
הסוכן, בשיטת הפעלה יצירתית הוחדר והתגורר בשכונה באשדוד בה מתגוררים ושוהים חלק מהחשודים. הסוכן החל את פעילותו בשכונה שבה נוהגים לשהות העבריינים, יצר עימם יחסי אמון הדדיים, התחבר עימם ולאחר שרכש את אמונם ביצע עימם עשרות רבות של עסקות סמים בהם רכש כמויות גדולות של סמים מסוג קוקאין, LSD וחשיש בשווי עשרות אלפי שקלים.
העסקות בוצעו במקומות שונים ברחבי העיר אשדוד ובמקומות ציבוריים: ברחוב, בתחנות דלק ובנקודות מפגש נוספות שם המתינו שוטרי ימ"ר לכיש שתיעדו את ביצועם. הבוקר, פשטו מאות משוטרי המחוז הדרומי ומרחב לכיש על בתי החשודים ובידיהם צווי חיפוש ועצרו את החשודים בהם עבריינים שהוגדרו "יעדים משטרתיים" של ימ"ר לכיש ותחנת אשדוד.
במהלך המבצע נתפסו עשרות כלי רכב, סמים שונים, כסף מזומן וציוד נוסף החשודים ששמשו לביצוע העבירות. בכוונת המשטרה לחלט את הרכוש שנתפס לאוצר המדינה בתום החקירה. כלל החשודים, תושבי אשקלון, אשדוד, נתיבות וטירה בגילאי 25-35 בהם קטינים, נחקרים בשעה זו במשרדי היחידה המרכזית של מרחב לכיש ובהמשך היום תבקש המשטרה מבית משפט השלום באשקלון להאריך את מעצרם.
מפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלי כזרי ציין כי "משטרת מרחב לכיש באמצעות היחידה המרכזית ותחנות המשטרה בגזרתה ממשיכה במאבק עיקש ונחוש בנגע הסמים המהווה מקור הכנסה לארגוני הפשיעה. הפעלת הסוכן ומבצע המעצרים בסיום הפעלתו היא דוגמה נוספת לעבודת משטרה מקצועית בה שמנו ידינו על רובד סוחרי הסמים הבכיר והמרכזי בעיר אשדוד שחלקם מזוהה עם פעילותם של קבוצות פשיעה".
בעקבות פעילותו של השוטר הסמוי, היום במסגרת היציאה לפעילות גלויה העניק ממ"ז דרום ניצב יורם הלוי וממ"ר לכיש נצ"מ אלי כזרי אקדח ותעודת מנוי שוטר לסוכן שפעל ובכך הפך הסוכן לשוטר מן המניין במרחב לכיש מחוז דרום.
בשעות הקרובות, בתום ביצוע המעצרים והחיפושים, יועברו החשודים להמשך חקירה ביחידות המרכזיות של מרחב נגב ולכיש של משטרת המחוז הדרומי, ובהמשך יובאו להארכת מעצר בעניינם.
צילומים: חטיבת דובר המשטרה מחוז דרום.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑