29 ינואר 2020

חדשות עוד-אדי-נוז620 (1)

04 מאי 2017 | ריכוז כתבים

0

סטודנטית אשדודית נאנסה על ידי סטודנט ערבי ישראלי ברומניה: בגלל ריב סמכויות בין משטרת אשדוד למשטרת עירון החשוד חמק לרומניה

ג', בת 21 מאשדוד, הלומדת וטרינריה ברומניה התלוננה במשטרת אשדוד על כך שחבר לספסל הלימודים, ערבי ישראל מיישוב בצפון,  אנס אותה ברומניה תוך שימוש בסם אונס.

הנאנסת סיפרה כי בסיום בילוי במועדון ברומניה עם סטודנטים הלומדים בכיתתה היא נלקחה במונית לביתו של החשוד ושם אנס אותה. ג': "אני זוכרת שהרמתי את הידיים שלי כדי להתנגד אבל לא היה צריך להפעיל עלי כוח כי הידיים שלי היו כל כך חלשות ופשוט ראיתי שהוא גוהר מעלי ואני זוכרת שבכיתי".

בבוקר כשהתלבשה עזבה מיד את הדירה כשהחשוד תפס אותה ליד המעלית ואמר לה לטענתה: 'או קיי מהר בואי נעבור על מה שהיה אתמול בערב..' ואני זוכרת  שהזזתי לו היד ואמרתי לו:' אל תשקר לי, אני זוכרת הכל. מה אתה חושב לעצמך?'.

ג' התלוננה במשטרת רומניה והלכה להיבדק בבית חולים מקומי ולטענתה השוטרים וצוות בית החולים גילו אפס רגישות כלפיה ולמעשה אמרו לה שאם היא לא רומניה "חבל לה על הזמן".

בחודש נובמבר כשהגיעה לחופשת מולדת הגישה תלונה במשטרת אשדוד אבל גם כאן הרגישה שאין כוונה רצינית לטפל בתלונתה: " את מהתיק של רומניה? את יודעת שאי אפשר לעשות עם זה כלום…"

לדבריה היא מסרה להם שהחשוד צפוי להגיע לארץ תוך שהיא מציינת תאריך ההגעה לארץ ותאריך החזרה לרומניה של החשוד, אך מתברר שהמשטרה הגיעה לביתו למחרת עזיבתו לרומניה.

בינתיים משטרת רומניה סגרה את התיק בטענה כי האונס בוצע תוך כדי הפעלת מעט כוח או בהסכמה. עורך דין רומני הגיש ערעור על סגירת התיק.

בא כוחה של הנאנסת עו"ד אדי נוז פנה למפכ"ל, למפקדי תחנות המשטרה באשדוד ועירון, לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור ברצינות את תלונתה. עו"ד אדי נוז: "המשטרה לא עשתה את המינימום המצופה ממנה ואפילו לא זימנה את החשוד לחקירה בחשד לאונס וגם לא את אביו של החשד בחשד לשיבוש הליכי חקירה. על פי החוק בכל מיקרה בו מתבצעת עבירה כנגד אזרח ישראלי בחו"ל מחובתה של המשטרה לפתוח בחקירה כמו במקרה של מיס יוניברס לינור אברג'יל שנאנסה על ידי האמרגן שלה שהוא בכלל לא ישראלי והוא ישב כאן בכלא ישראלי. בנוסף המשטרה שלחה חוקרים עד אוסטרליה הרחוקה בפרשת הסיגרים של ראש הממשלה. כנראה שאם אתה לא סלב אתה לא נחשב".

עו"ד נוז הוסיף כי למרות שמשטרת אשדוד קיבלה מידע מדויק מהנאנסת בנוגע לתאריכים המדויקים במהלכם  החשוד ישהה בארץ, אך עקב ריב סמכויות בין משטרת אשדוד ומשטרת עירון מי יטפל בתיק, החשוד הספיק לחמוק לרומניה.

בינתיים ג' נאלצת ללמוד יום יום עם החשוד באותה כיתה אך אין בכוונתה לוותר על החלום להיות וטרינרית. ג': "חיי חברה כבר לא מעניינים אותי, כלום לא מעניין אותי חוץ מהלימודים. החלום שלי הוא  להיות וטרנירית, הוא לקח ממני כל כך הרבה אבל אני לא אתן לו שייקח ממני גם את החלום הזה".

עו"ד אדי נוז: "כשאנחנו שולחים את הילדים שלנו ללמוד ברומניה אנחנו מפקירים אותם כי אם יקרה להם משהו אין להם אבא לא בצד הרומני ולא בצד הישראלי".

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑