18 פברואר 2020

פורסם ב-10 פבר' 2013 | שמעון יעקבי

סיוט בכביש 4-תאונה בין 7 משאיות וטנדר

הנסיעה בכביש 4 בקטע שבין אשדוד למחלף חולות הפכה סיוט מתמשך לכל משתמשי כביש זה. מאז החלו העבודות להרחבת הכביש בוטלו שולי הכביש בקטעים מסוימים ואין כמעט יום ללא תאונות.

היום בצהריים אירעה תאונה בה היו מעורבות 7 משאיות וטנדר. הכביש נחסם והפקק התארך עד ראשל"צ. גם בצד הנגדי התנועה הואטה בשל סקרנות הנהגים. אחד הנהגים צילם את התאונה ממרומי משאיתו בעת שחלף במקום (ראו קישור לסרטון). לדבריו במקום נסיעה של 4 דקות באותו קטע כביש הוא מדד 45 דקות וזאת לאחר שהכביש נפתח בחלקו לתנועה.

עקב עבודות הפיתוח הממושכות בקטע הכביש שבין אשדוד למחלף-חולות התנועה בו צפופה וסואנת ביותר בשני הכיוונים, לכל אורך היום והלילה והתוצאה – תאונות. הגורם הראשי לתאונות – אי שמירת מרחק ולכן רוב התאונות הן מסוג חזית-אחור.

כל תאונה שכזו גורמת מיידית להיווצרות פקק ענק למשך שעות. באין שוליים מתקשים כוחות ההצלה והמשטרה להגיע במהירות למקום ולכן קופאת התנועה זמן רב.

החברה שפועלת במקום לא השכילה להשאיר רווחים בשטח ההפרדה כדי לאפשר לכוחות ההצלה והמשטרה לבצע פניית פרסה קרוב ככל האפשר למקום התאונה ולכן הם נאלצים לנסוע מרחק רב עד גשר יבנה ולשוב על עקבותיהם. כך מתבזבז זמן יקר ולעיתים סיכון לחיי אדם.

עבודות התשתית של הרחבת הכביש מתנהלות בעצלתיים, כך על כל פנים חווה מי שנוסע במקום מידי יום ביומו. הכל מייחלים לסיום הפרויקט ולפתיחת שלושה נתיבים לכל כיוון. עד שיגיע מועד זה נראה כי גם שלושה נתיבים לא ישפרו את המצב.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑