28 פברואר 2020

חדשות טיל-מרפסת7-14

04 אוג' 2014 | טל שמש

0

סיכום ביניים בצוק איתן באשדוד: נפגעו ב-446 דירות ו-392 כלי רכב

במהלך מבצע צוק איתן באשדוד נפגעו 446 דירות ו-392 כלי רכב. כך עולה מפניות של תושבים לעיריית אשדוד.

ממד"א נמסר כי במהלך המבצע טופלו (בכל הארץ, לא רק באשדוד) ע"י צוותי מד"א 633 בני אדם, מתוכם 119 שנפגעו מחבלות בעת שהיו בדרכם למרחב מוגן.
במטחי הטילים שנורו לעבר אשדוד במהלך הימים האחרונים לא היו פגיעות בנזק או בנפש. כל הטילים יורטו ע"י כיפת ברזל או התפוצצו בשטחים פתוחים. בתחילת המבצע נרשמו 217 שיגורים, 139 יורטו, 13 התפוצצו בשטח בנוי ו-65 בשטח פתוח. ממוצע השיגורים מתחילת המבצע ביום ירד מ-11 ל-8.

למרות זאת במד"א מזהירים משאננות ופונים לציבור להמשיך ולהישמע להנחיות פיקוד העורף.
מהעירייה נמסר אמש כי "אנו במצב מלחמה. ממשיכים באותה רמת כוננות. אין לוותר בשום אופן על מדיניות ההתגוננות. גם היום איננו יודעים לאן זה הולך ומכאן החשיבות להקפיד על כל הכללים".
בפתח ישיבת הערכת מצב ציין אמש ראש העיר, כי אנחנו עדיין במוד מלחמה. היום היו אזעקות ביישובי הדרום, לפני כשעה בבאר שבע ולפני רגע בגוש דן. היומיים האחרונים של שקט לא מבטיחים שזה נגמר ולכן יש להמשיך ולעורר את הציבור לשמור על ערנות מלאה. גם מי שבחר לצאת ולהתאוורר ברחבי העיר, צריך להיות ערני ולהקפיד להימצא בטווח 45 שניות ממרחב מוגן.
בעירייה מוסיפים כי ממשיכים בהפגות ומספקים מסגרת לילדים ולמשפחות. היום ערב תשעה באב, תתקיימנה הפגות במתכונת מצומצמת. פעילות קולנוע עד השעה 17:00. ביום שלשי, יום ט׳ באב, לא תהיה פעילות הפגתית. ביום רביעי חוזרים לפעילות מלאה.

היום לא יקיימו שום פעילות במסגרת אירועי התרבות שתוכננו. מדיניות פיקוד העורף ,היא כי גם היום אין לימודים ואין קייטנות, למעט החינוך המיוחד והמקומות שאושרו. פעילות המוקד העירוני לא משתנה ומתנהלת בהרכב מלא (24/7). נתוני המוקד מלמדים על שינוי בסוג הפניות. יותר פניות בנושאי שגרה ופחות בחירום, למעט פניות בעניין ההפגות.

לידי העיריה הגיעו אתמול תמונות מעצרת הזדהות שהתקיימה בעיר טמפה בפלורידה. טמפה היא עיר תאומה לאשדוד ושם הרימו את הכפפה כאשר החליטו להענות לבקשתו של ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי ולקיים עצרת הזדהות ותמיכה בישראל, לאור המתקפה של החמאס. ד״ר לסרי פנה לכל ראשי הערים התאומות של אשדוד בבקשה דומה ותיאר בפניהם את מה שעובר על תושבי אשדוד ועל אזרחי ישראל, מאז תחילת המערכה.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑