28 פברואר 2020

חדשות גל-טיל7-14

24 יולי 2014 | ריכוז כתבים

0

סיכום המבצע עד הבוקר: ‏‏‏כ-12 טילים ליום

נתוני שיגורים לאשדוד נכון להיום 08:30 : שיגורים – 190, יירוטים – 125, נפילות: שטח בנוי – 11 שטח פתוח – 54.

יום שני בשעה 11:33, אזעקה מפלחת את השמים ומיד לאחריה בום נוראי. רקטה נפלה ברובע מגורים הישר אל תוך הסלון של משפחת גרנות. בני המשפחה השוהים בממ"ד משתוממים לגודל הנס שפקד אותם. הטיל נחת על המרפסת ורק אנחת רווחה נפלטת מגרונם: מהו נזק לרכוש אל מול חיי בני האדם?

בבוקר יום שני, גל גרנות מילא את תפקידו כמדריך מוגנות חברתית ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות. בשבועיים האחרונים הוא נמנה על צוות עובדי הרשות הנותנים מענה למצב החירום, יחד עם עובדי מינהל החינוך. הוא חשב שיהיה זה יום רגיל ככל ימי החירום עד כה, ולא העלה בדעתו שמספר דקות לאחר מכן, רקטה תפגע בביתו. למרבה המזל, האירוע הסתיים ללא נפגעים.

גרנות, הינו מדריך וותיק בפרויקט "מוגנות חברתית", הפועל מזה ארבע שנים במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ובשיתוף עם "עיר ללא אלימות" ומנהל החינוך. בימי השגרה, משמש גרנות כרכז מוגנות של בית ספר ממ"ד הקריה, ואילו בחירום, מפעיל הוא קייטנת חירום לילדים בבית ספר "אורות". כך היה גם באותו יום פלאי, אלא שפעילות שהחלה בשגרה הפכה לפעילות חירום אמיתית שנגעה בו באופן אישי.

"במהלך היום עבדתי בקייטנת החירום בבית ספר "אורות", ובעת הישמע האזעקה נכנסתי למרחב מוגן לפי הוראות פיקוד העורף" אומר גרנות ומציין כי "לאחר שיצאתי מהמרחב המוגן הגיעו אליי הודעות וטלפונים שבישרו לי כי הרקטה פגעה פגיעה ישירה בביתי. רצתי מיד הביתה וראיתי את הנזק. למרבה המזל, בני משפחתי היו במרחב המוגן ולא נפגעו" אמר הוא בהנחת רווחה.

דקות ספורות לאחר מכן הגיעו לביתו גב' סימונה מורלי – מנכ"לית הרשות ושי נקש – קב"ט הרשות בחירום. הם באו לסייע, לדרוש בשלומו ובשלום בני המשפחה ואיחלו ימים שקטים וחזרה לשגרה במהרה.

"מוגנות חברתית" פועל במהלך השנה במגוון בתי ספר באשדוד, במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמאלית, ומתרכז בתחום המניעה המבוסס על הצורך בתכנים הקשורים במוגנות חברתית של הילדים כאחד מאבני היסוד של החינוך לערכים. הנושאים המרכזיים בהם עוסקת פעילות המוגנות הם אלימות מילולית ופיזית, הגברת המודעות למצבים מסוכנים, גלישה בטוחה באינטרנט וקבלת השונה. במהלך השנה, התוכנית מובלת על ידי דבורית זהבי – מנהלת התוכנית "עיר ללא אלימות", דוד גרדוביץ – ראש תחום המוגנות ובשיתוף של מרטין עובדיה – מנהלת חטיבה צעירה במנהל חינוך.

"בחירום, מאז תחילת המבצע הצבאי 'צוק איתן'" אומרת מורלי "רכזי המוגנות החברתית לוקחים חלק בקייטנת החירום בבית ספר 'אורות', שם מבצעים הם פעילות הפגתית לילדים".

תגובות

תגיות: ,



התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑