20 פברואר 2019

חדשות מקיף-יא-סמל

19 מרץ 2014 | טל שמש

0

סמל מקיף י"א נבחר מבין כ-60 הצעות

תלמידים, הורים ומורים בבית הספר מקיף י"א, לקחו חלק באירוע מכונן בחיי בית הספר כאשר התכנסו כולם ביום שישי וקיימו בחירות לבחירת סמל לבית הספר. היה זה שיאו של שבוע הסמלה מרתק שחיבר את כולם להוויה הבית ספרית ויצרו זהות והזדהות עם המקיף החדש ההולך וצומח בעיר.

במהלך השבוע שקדם ליום הבחירות, נערכו פעילויות סביב נושא הסמל. מועצת התלמידים חיברה והקליטה ג'ינגל המעודד את התלמידים לקחת חלק ולעצב סמל לבית הספר. חידות בנושא סמלים וערכים פוזרו ברחבי בית הספר כשעל התלמידים היה לזהות את הערך העומד מאחורי הסמלים. בכל המקצועות התקיימו שיעורים סביב נושא הסמל ובמסגרת שיעורי החינוך נערכו דיונים על משמעותו של הסמל ועל מאפייני בית הספר וייחודו.

התלמידים נתבקשו לעצב את סמל בית הספר הנגזר מתוך התפיסה החינוכית הייחודית והיא הלמידה המשמעותית. התלמידים ביררו יחד עם המחנכות אילו מוטיבים נגזרים מתוך התפיסה ומהי דמות הבוגר הרצוי אותו בית הספר רוצה להצמיח.

יחד עם ההורים הוגשו הצעות ששיקפו יצירתיות, מקוריות וחשיבה מחוץ לקופסא. "היינו עדים לשיתוף פעולה והתגייסות של כלל התלמידים וההורים" אומרת גב' סוזי לויאן מנהלת בית הספר ומפרטת: "בסך הכול הוגשו 62 הצעות, מתוכן עלו לגמר 5 הצעות שעמדו בקריטריונים, ביניהם: על הסמל להיות ברור ופשוט, יצירתי ומקורי וכן לכלול פירוט הרעיון והנימוק לבחירת הסמל".

התלמידה, שרון אלבז שהסמל אותו עיצבה נבחר ברוב קולות מסכמת את החוויה: "היה לי חשוב לקחת חלק בעיצוב הסמל, שיתפתי את אבי ויחד עצבנו סמל המביע את הקשר בין ההורים המורים והתלמידים, את הקרבה של בית הספר לים, את ההפלגה במסתורי הלימוד ואת השילוב של הטכנולוגיה בלימודים" אמרה והוסיפה בנימה אישית "התרגשתי מאוד כאשר הכריזו שהסמל שלי נבחר, היו סמלים רבים שהיו יפים ומתאימים."

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑