24 יולי 2019

חדשות כצנלסון620

17 יולי 2013 | טל שמש

0

סקר אשדודnews: כצנלסון מוביל עם 37%. לסרי רק במקום ה-3 עם 24%

סקר בחירות גולשים של אשדודnews קובע שהולכים לסיבוב שני: שמעון כצנלסון מנצח בסיבוב הראשון עם 37% (148 הצבעות) פחות ממימינום 40 האחוזים שצריכים למקום הראשון. במקום השני אינג' צבי צילקר עם 29% (115 הצבעות) ובמקום ה-3 לסרי עם 24% (97 הצבעות). הסקר נערך בקרב 396 מצביעים.

סוגרים את הרשימה אריה ללוש 4% (14 הצבעות) ומרטין בוקסדורף 1% (2 הצבעות). באפשרות "אף אחד לא מתאים" בחרו רק 5% (20 הצבעות).

פרשנות:
חשוב לציין שמרבית המצביעים החרדים שהיו מצביעים ללסרי (בעיקר החרדים האשכנזים) לא השתתפו בסקר כי מרביתם אינם מחזיקים מחשב שמחובר לאינטרנט.
רק 5% בחרו באפשרות "אף אחד לא מתאים" ומשמעות ההצבעה היא כי הלן גלבר ששקלה להכריז על מרוץ לראשות העיר וקיבלה רגליים קרות, הייתה מתרסקת אם היתה מחליטה לרוץ לראשות העיר.
למרות שמדובר בסקר אינטרנטי לדעתי יש שני נתונים מפתיעים: לסרי מקבל רק 24% מהקולות וכצנלסון מוביל על פני צילקר.
כל מי שחשב שלסרי "לוקח בהליכה", מוזמן כמו שאומרים בwase "לחשב מסלול מחדש". כצנלסון מפתיע אולי בזכות גיוס 'חייליו' שיצביעו בסקר. אך כידוע יום הבחירות הוא יום מכריע וכצנלסון נחשב להכי מיומון בנושא גיוס ביום הבחירות (מה הביא לו בעבר 9 מנדטים!) מה שיכול להשליך על התוצאות.
ישנן שמועות שהלן גלבר תתמודד רק למועצה במסגרת אחת הרשימות הקיימות. היו שמועות שהיא תחבור ללסרי, לצילקר ואפילו לכצנלסון (לדעתי האופציה הכי מעניינת כי אז רשימת כצנלסון תפנה לקהל מצביעים חדש). החבירה ללסרי ולצילקר נראית דווקה פחות סבירה נכון לעכשיו בגלל מספרי ה-2: עו"ד גבי כנפו שהולך כברת דרך עם לסרי ובגלל ד"ר אלי לחמני שכנראה סינדל את צילקר שיצטרך לשלם פיצוי כספי גבוה ללחמני אם יזיז אותו מהמקום השני. אם כי בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, הכל אפשרי.

זווית מעניינת: בבחירות האלה בדיוק כמו לכנסת מתברר שהעיתונאים רוצים להפוך לפוליטיקאים: זה התחיל עם דוד קקון הבעלים של אשדוד4יו ומשרד גרפיקה ופרסום שמתמודד בראש רשימת יש עתיד, שירלי אסולין הבעלים של הייקיו שתתמודד ברשימה של כצנלסון ורותי מזרחי אקס הייקיו ואקס השבוע באשדוד שתתמודד ברשימה של יחיאל מלכה מקדימה.
אשדודnews יבצע בקרוב סקר גולשים בקרב הרשימות למועצת העיר.

תגובות

תגיות: , , , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑