19 ינואר 2020

חדשות כניסה-צפונית-הרצל-יעקובי620

09 יוני 2013 | שמעון יעקבי

0

פח הכרך בכניסה הצפונית מהרצל.

צילומים: ש. יעקבי. לבאים בשערי אשדוד מהכניסה הצפונית דרך שד' הרצל מצפה חוויה מגעילה ודוחה, המטביעה רושם רע לגבי העיר אשדוד.

שלושה שערים לעיר אשדוד. האחד דרך שד' בגין ממזרח. השני דרך שד' בני ברית מצפון והשלישי דרך שד' הרצל גם מצפון. השער הראשון מטופח, השער השני משובח ואילו השער השלישי מלוכלך ומוזנח.

אשדוד אינה כרך נידח והכניסה לעיר אינה פח. השער השלישי צריך מהפך. כל הממתין ברמזור בכניסה הצפונית בקצה כביש 41 חש מפּח למראה שאריות האשפה שהצטברו בשטח ההפרדה, למראה הצמחיה הפרועה ולמראה הקוצים והעשביה הקמלה והמצהיבה. שיירי ניירות, פחיות שתיה, כוסות חד-פעמיים, שקיות ניילון, שקיות חטיפים, בקבוקי פלסטיק, קופסאות סיגריות ושאר אשפה המושלכת מן הרכבים, כל אלה הצטברו ונערמו בשטח ההפרדה בין הנתיבים והמראה דוחה, מגעיל ולנפש מפח.

העיריה מתנערת מן האחריות למקום בטענה שזה לא שטח עירוני ולמעשה שייך למע"צ. מע"צ לא משקיעים במקום המצוי כאי בין שטחי הנמל והעיר וכך ההזנחה חוגגת.
האם כך צריכה אשדוד לקדם הבאים בשערה? הזו חזות עיר המתהדרת ביופיה?
על העיריה לאמץ את השטח הקטנטן שבכניסה הצפונית. לעיריה מחלקת גינון פעילה ונהדרת. יש לשלוח מיידית צוות שיטפל בכל המפגע הלא מחמיא. שעת עבודה של טרקטור לבער את הקוצים והעשביה, לנקות את שיירי האשפה ולגזום מעט את הצמחיה. ביום עבודה אחד ניתן לשפר את המראה, לעשות מהפך ובמקום לכלוך ודכדוך נחזה בניקיון ובא הקץ לביזיון. במילים אחרות: אם תרצו אין זן אגדה.

ואגב, הכיצד לא נמצא שלט 'ברוכים הבאים' ו'ברוכים היוצאים' באף לא שער אחד?

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑